Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendőm, amennyiben...

Mi a teendőm, amennyiben középiskolai tanár szeretnék lenni? 2. év elején át kell jelentkeznem osztatlan tanárképzésre? A képzés 5 évig tart? Tehát 23 éves koromra végeznék, ha minden jól alakul?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, anglisztikával foglalatoskodom.Ez alapszakos képzés. Angol szakos tanár szeretnék lenni, azt viszont még nem döntöttem el, hogy második szaknak melyik tantárgyat szeretném felvenni.


Nem tudom, hogy az utóbbi években mekkora horderejű változások történtek az oktatásban! Lehetőleg olyan emberek írjanak, akik hasonló cipőben jártak, tehát szintén tanárként végeztek. Persze olyan emberek válaszát is várom, akiknek valamelyik ismerőse osztatlan tanárképzésre járt.



2015. nov. 27. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:

"Lehetőleg olyan emberek írjanak, akik hasonló cipőben jártak, tehát szintén tanárként végeztek."


- Magyarul senki, ugyanis még senki nem végzett az új osztatlan tanárképzésben.

Azt neked kell tudnod, ott engedik-e az átjelentkezést, de gyanítom, hogy nem, mivel a másik szaknak vannak előfeltételei. És nagy horderejű változások történtek az oktatásban az utóbbi években: nem is értem, hogy nem tudsz ezekről, ha egyébként érdekel a terület.

2015. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam ezt-azt, de számomra kissé zavaros az oktatási rendszer.. Olyat is hallottam, hogy 2. év elején át lehet jelentkezni. De az egyetemen olyan ember is akadt, aki azt állította: 3 év alapképzés után lehet menni osztatlan tanárképzésre. Ez nekem magas! Nem tudom, mit gondoljak..
2015. nov. 27. 17:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: aki szintén tanárszakra jelentkezett, de még csak másod-harmadéves, annak mit mondtak a tanárképzésről? :)
2015. nov. 27. 17:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Tényleg bocsi, de rengeteg kérdés kavarog a fejemben. OFF. Egyébiránt a Debreceni Egyetemen tanulok..
2015. nov. 27. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:

"Olyat is hallottam, hogy 2. év elején át lehet jelentkezni."


- Komolyan nem értem, hogy miért nem ott kérdezel erre rá, ahol biztos választ kapsz. Jelenleg nincs olyan központi szabály, mely szakváltásra lehetőséget ad úgy, ahogyan Te leírtad. Hivatalosan ha másik szakot szeretnél, újra kell felvételizned. Ha szakváltásra mégis lehetőség van, annak szabályait az egyetem határozza meg.


"De az egyetemen olyan ember is akadt, aki azt állította: 3 év alapképzés után lehet menni osztatlan tanárképzésre."


- Ez természetesen így van: semmi és senki nem tiltja, hogy 3 év alapképzés után osztatlan tanárképzésre menj. Akár előtte elvégezheted a villamosmérnökit vagy pénzügyit, hogy elölről kezd a hatéves tanárszakot.

Amire az illető gondolt, valószínűleg az, hogy alapszak után tanár mesterszakra menni, ami csak két és fél évig tart, de ez a rendszer már kifutóban van.

2015. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 2.válaszoló! Igen, pontosan erre gondoltam, eltaláltad! :) Majd a Hallgatói Központban megérdeklődöm, mi a helyzet, elvégre az a biztos! :)
2015. nov. 27. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!