Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat és témavezető?

Szakdolgozat és témavezető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pontosan hogy működik ez? Bármelyik egyetemi oktatót lehet a szakdolgozat során témavezetőnek választani vagy vannak ennek valamiféle kritériumai? És a témavezetővel ilyenkor külön konzultációk is folynak? És mennyit szoktak segíteni? (Persze tudom, hogy nyilván személyfüggő, de most személyes tapasztalatok is érdekelnek ezen a kérdésen belül.)

Nekem jövőre lesz esedékes, és jóformán semmilyen információm nincs ennek kapcsán, úgyhogy segítsetek légyszi, írjátok le, hogy pontosan mindez hogyan működik! Előre is köszi!



2015. nov. 30. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
olyat tudsz választani aki témában jártas természetesen és időben kell mert ők sem tudnak nyolcvan hallgatót tartani erre. Abban segít, hogy rávezessen, milyen vonalon kell dolgozni, hogy kell felépíteni, pontokban, ötleteket ad. Ahogy folyik a munka, közben útbaigazít, további tanácsokkal lát el. Nem helyetted csinálja, mindent neked kell. Konzultációk időpontját szokták közölni és akkor aki eljön azzal sorban elbeszélget pl egy üres teremben. Én is azt hittem hogy többet segít, de végülis sikerült megcsinálni.
2015. nov. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, még annyi hogy tanára válogatja ki mennyire figyel a munkára. Van aki leszarja ha nem mész el a konzultációkra, van, aki téged hív fel külön hogy haladsz, mivel előre beosztja, mikorra mennyivel kell elkészülni.
2015. nov. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Kapsz egy listát, kit milyen témában lehet választani. Ha elfogad, ő a konzulensed. Lesznek vele személyes egyeztetések, 2 kurzusod lesz eljutni odáig, hogy összerakd, miről akarsz írni... aztán talán max. 3 év megírni.
2015. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kiválasztod melyik témakör érdekel. Elmész az adott tanszék vezetőjéhez és majd ő elnavigál az adott tanárhoz, aki tud neked segíteni.


De persze lehet közvetlen úton is. Odamész a tanárhoz és ennyi.


Konzultációk igen, szoktak lenni. Megbeszélitek hogyan haladsz és hogy milyen ötlet lenne még, amit belerakhatnál a szakdogába.

2015. nov. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valtozo. A legtobb helyen vannak kriteriumok, nekem pl. a BSc-s szakdolgozatomnal csak egyetemi tanart lehetett felkernem. Vele nem sokat konzultaltunk, adott par cikket meg valaszolt nehany kerdesemre, amugy egyedul irtam.

Az MSc-t mashol csinalom, itt semmi kikotes nem volt a temavezetot illetoen, hetente konzultalunk, rengeteget segit, de nem csak a dolgozatban, hanem mindenfele gyakorlati dologban is.

2015. nov. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, értem, köszi!

Azért várok még véleményeket, tapasztalatokat, írjatok nyugodtan.

2015. dec. 1. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!