Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri kb.1 millió Ft-os új...

Megéri kb.1 millió Ft-os új eszterga (tehát egy kicsit jobb minőségű hobby cnc gép) és szintén kb.1 millió Ft-os marógépet venni és dolgozni vele?

Figyelt kérdés
Meg lehet élni belőle? (minimum kb. havi 150-200 eFt-ot keresni vele)

#CNC #CNC munka #Hobby CNC
2015. dec. 5. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokmindentől függ.


Van -e elég megrendelő?

Mire tartanak igényt?

Mennyit fizetnek?

Milyen pontosság kell?

Mennyit kell gyártani?

A gépek kellően kihasználtak -e?

Rendelkezésre áll -e elegendő szakmunkaerő?

2015. dec. 6. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!!

Azért gondolnám, hogy lenne megrendelő mert minden ehhez hasonló munkahelyen állandóan túlórázni kellett. A szakmunkaerő én lennék egymagamban. Igazából még csak gondolkodom ezen, csak nem ismerem ezeket a gépeket. Ezekkel a gépekkel lehet dolgozni? Kezdésnek természetesen nem ipari termelésre gondolok csak pl. kisebb munkadarabok, 100-200 db példányszámban való legyártását. Vannak olyan pontosak ezek a gépek?

2015. dec. 6. 09:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van legalább 10 év szakmai gyakorlati tapasztalatod egyedi gépgyártásban, akkor érdemes csak ilyet csinálni.


Azt írod, nem ismered ezeket a gépeket, akkor hogy akarsz velük dolgozni? A szakmát nagyon jól kell ehhez tudni. Kezdőként szinte biztos kudarc, főleg egyedül. Nameg céget sem könnyű alapítani...

2015. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közel sincs akkora munkatapasztalatom, de nem is nagy dolgokra gondolok. Csak kisebb és egyszerűbb munkadarabok gyártására gondoltam amit a gép is meg tud csinálni és nekem sem okoz gondot. Csak azt nem tudom, hogy lesz-e megrendelés és olyan amilyet a gép is meg tud csinálni...

Köszönöm a választ!

2015. dec. 6. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!