Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a gazdálkodási-...

Mennyire nehéz a gazdálkodási-és menedzsment szak?

Figyelt kérdés
A matek középiskolában nem volt erősségem, és hármasra érettségiztem. Azóta ilyen pénzügyi OKJ-t csinálok, ahol statisztikát, könyvelést, mikro-és makroökonómiát tanultunk, ezek nagyon jól mentek. Nehéz lenne egyetemen ezt a szakot csinálni? Ahogy olvastam a tantervet matek végül is csak két félévig lenne, azután csak a gazdasági tantárgyak, ahol már könnyebb, ha kiindulok a mostaniból. A statisztikát amúgy egyetemi jegyzetből tanultuk itt a suliban, tehát ha ez jól ment, akkor ott is szerintem menne.

2015. dec. 12. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha OKJ-n ezekkel nem volt gondod, akkor szerintem gazd.menen sem lesz. Pici szorgalommal a matek is elég könnyű volt ahol én tanulok (Corvinus). Viszont készülj arra, hogy ezután a szak után kb. mindenki mesterre megy, mert nem sok használhatót tanítanak. Kéretlen tanács: gazdasági szakok közül a pénzügy és számvitel messze a legkeresettebb, és bármit el tud végezni amit egy gazd.menes, visszafelé viszont ez már nem működik.
2015. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A pénzügy számvitelen a matek érettségit veszik figyelembe, és emellé a második tantárgyat, matekból meg nem akarok ezért újraérettségizni, mert mivel hármas, a minimum pont fizetősön sincs meg vele, a gazdálkodási- és menedzsmenten viszont nem szükséges a matek, csak választható, és a történelem, informatika stb érettségiket veszik figyelembe, gondolom nem véletlen, hogy itt annyira nem fontos a matek, mert ha sok lenne, akkor azt vennék figyelembe, és amellé a másik választható tantárgyat. Akkor ezek szerint is tényleg könnyű szak.
2015. dec. 15. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:
GM-en is kell a matek, ugyanolyan szinten mint PSZ-en, ez utóbbin viszont valóban picit több van. Az első éves tárgyak amúgy minden GTK-n megegyeznek, így első év végén szoktak szakot váltogatni az emberek.
2015. dec. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!