Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyikkel járnék jobban:...

Melyikkel járnék jobban: pénzügy és számvitel VAGY gépészmérnöki?

Figyelt kérdés
Melyik keres jobban? Melyik a keresettebb? Melyik juthat hamarabb "Főnöki" pozícióba?? És melyikhez mit kell tanulni? Miből kellene érettségiznem? stb ....tudom ez sok mindentől függ....de azért mégis....vmi összegzés jól jönne; még érdekel egyébként az alkalmazott közgazdaságtan és a politológia is....segítsetek!

2015. dec. 16. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Látszik, hogy még fiatal vagy és meggondolatlan.

Mivel kizárólag az anyagiakat soroltad, nem pedig azt, hogy mi is kell hozzá képességként, hogy eltudd végezni. Na meg neked mi tetszik.


Kereset: Forma-Forma

Egy pénzügy és számvitel diplomával ha jó vagy, és megvan a 2 nyelv simán kezdel annyival mint egy gépészmérnök. Sőt még többel is akár.

Mindkettővel könnyen ellehet helyezkedni, de ha választani kéne akkor inkább a gépészmérnök.

"Főnöki" pozíció. Kizárólag a személyes készségeidtől függ, és kapcsolatoktól, na meg persze a szerencse.

Szóval ugyanaz kb.

Mit kell tanulni?

A választani kívánt egyetem tantervét nézd meg.

Miből kell érettségizned?

A matek kell mindkettőhöz. Második meg ami tetszik. Fizika ha gépészmérnök, angol/töri ha p.sz.


Pénzügy és számvitel elég monoton tud lenni, és ha nem vagy részben humán beállítottságú is hamar elvérzel.

Na meg az állandó naprakészség.

Mindig változtatnak, mindig tanulni kell az újat.

Szóval ma megtanulod, hogy 16% az jövőre már 15%, vagy ma megtanulod, hogy 27% az lehet pár hónap múlva 25%, és amikor vizsgázol senkit se érdekel, hogy Te a régit tudod.

Gépészmérnök meg nagyon reálos. A jó matek nélkül elvérzel. Na meg ugye.. manapság már majdnem minden mérnök megtanul x szinten programozni is. Az is gyilkos tud lenni.

P.SZ-re bejutni is nehéz.

STB: STB:

2015. dec. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt a két szakot meg hogy hoztad össze?!


Valami nagyon nincs rendben a fejedben, ha két ilyen brutálisan messzeálló terület közül akarsz választani.


Egyébként a hozzáállásod teljesen rossz. Ha csak az anyagiakból indulsz ki, akkor nem fogod elvégezni egyiket sem. Mert ezekhez nagy lelkiismeret, érdeklődés kell. Azaz szeretned kell, amit tanulsz.

Ha utálod, akkor csak kínlódás lesz az egész életed.

2015. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt az "anyagiakból való kiindulást"...ha nem szeretném ezeket a tantárgyakat akkor nyilván nem ezeket a szakokat mondanám... matekot imádom...azt gondoltam, hogy matek mindkettőhöz kell...az e mellett lévő tantárgya lettem volna kíváncsi és hogy melyiket érdemes, emelt matekból és töriből fogok érettségizni...csak ha mérnökire mennék nem tudtam,hogy oda melyik tantárgy kell (mert a fizikát értem...és gondoltam,hogy az kell a mérnökihez...csak a fizikát nem szeretem, de egy ismerősöm azt mondta,hogy a mérnöki szak az tiszta matek)...szóval ezért megmertem kérdezni amit kérdeztem...az első válaszolóhoz hasonló válaszokat vártam...nem,hogy "valami nincs rendben a fejemben"...meg milyen alapon gondolod,hogy nem tanulnám lelkiismeretesen!?
2015. dec. 16. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Téged inkább a közgazdaságtan meg a politológia érdekel menj inkább közgazdásznak. Gépész egyetemre talán könnyebben bekerülsz, de nehezebb. A matek egy olyan közös dolog ami elég keveset számít mindkét oldalon, mert általában 2-3félévig kell tanulni, azon kívül egy gépésznek sokkal többféle irányzatú tárgy kell.

Nem sok munkanélküli közgazdászt meg mérnököt látni, szóval munka szempontjából nagyon jó mindkettő. Főnöki pozíció alatt mit értesz? Ha elvégzed az egyetemet rögtön egyfajta főnök leszel, aki valakiket vezet, de lesz feletted mégtöbb főnök.

2015. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a matekot imádod akkor ne P.SZ.

P.SZ-n is van emelt matek, de közel sem kell olyan erős szinten mint gépészmérnökin.

Szóval elvesztegeted a "tehetséged".

Emellett P.SZ-en csak az egyetemen van matek, a való életben nagyon ritkán fogsz olyanokkal találkozni mint amit egyetemen lenyomnak a torkodon.

A töri se ér semmit. Főleg a szeretete. Mivel a P.SZ. nem a törin alapul. Nagyon gyorsan változik minden.

Egy 5 éves és 2 éves könyv is teljesen máshogy nézi a gazdaságot. Más szemléletmód, stb.

Szóval egyáltalán nem ér semmit a töri.

Itt pont az a lényeg, hogy a régit mihamarabb felejsd el és ne memorizáld egy életen át.

P.SZ. amúgy sokkal gyakorlatiasabb mint a többi közgáz szak.

Politológiával is max annyit érsz, hogy a törvényeket hamarabb megérted. Bár ennek se sok az értelme, mert az ide tartozó törvényeket egy ovis is megérti.


Gépészmérnököt ajánlom, ha ennyire imádod a matekot.

P.SZ. már a világnézetedből is leszűrhető, hogy nem neked való.

2015. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha történelemből, és matekból érettségizel, akkor a gépészmérnökit el is felejtheted.


Egyértelmű tehát hogy számvitelre menj inkább.


Gépészmérnöki többet kíván, szeretni kell a fizikát, és ajánlatos emeltezni belőle, másképp úgyíscsak kib(a)sznának az egyetemről...

2015. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
valószínűleg fizikából is érettségizek, csak nem emelten...
2015. dec. 17. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!