Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre ingyen lehet jogosítván...

Jövőre ingyen lehet jogosítványhoz jutni?

Figyelt kérdés
Tv-ben Hallottam erről, hogy a jogosítvány birtoklása versenyképesebbé teszi a munkaválalót ezért a munkaügyi központoknál lehet az első jogosítvány megszerzésére támogatást kérni. Elvileg 100%-ban fizeti a magyar állam Eu-s pénzből. Valóban lesz ilyen? Milyen feltételei vannak?
2015. dec. 17. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem új dolog, korábban is voltak ilyen támogatások, mondjuk nem B kategóriára, hanem C, D, E kategóriákra, aminek megszerzése valóban új perspektívákat nyit a munkakeresésben.
2015. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam semmi ilyesmiről. A B kategória a kényelmen kívül sok mindenre nem jó, nem fognak senki után kapkodni, mert van egy B-je, ezért direkt támogatni sincs értelme. C, D az más, az már egy fél szakma, ha leteszed, gyakorlatilag el is lehet vele helyezkedni.


Jövő évtől annyi változásról hallottam a jogosítvány terén, hogy mindenkinek az első vezetői engedély kiállításának illetékét elengedik. Ez jelenleg 4000 forint, vagyis ezt nem kell első alkalommal kifizetni az okmányirodában. Nem szabad félreérteni, ez csak az okmány, a tanfolyam, vizsgák, eü. alkalmasság továbbra sem ingyenesek.

2015. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!