Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félév előtt, lehetséges?

Félév előtt, lehetséges?

Figyelt kérdés

10-es vagyok egy erős gimnáziumban.A szüleim válnak és én anyával költözni fogok.Viszont szeretnék a másik iskolában magántanulóként tanulni,ezt korábban is szerettem volna csak a mi igazgatónk nem engedte a magas szintű nyelvi képzés miatt.Hamarosan itt a félév,és nem vagyok tisztában ezzel a dologgal.

Ha felvesznek magántanulóként a másik suliba akkor tennem kell félévi vizsgát vagy elég ha osztályozó vizsgát teszek az év végén? Ugyanis nem lenne időm felkészülni a félévi vizsgára..



2015. dec. 27. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy butaságot mondok, de leírom. Szerintem nem kell. Azt olvastam, hogy ha elég jegye van a diáknak(mert ugyebár a mangántanulók be is mehetnek akár dolgozatot írni..), akkor nem kell vizsgát tennie abban a félévben. És szerintem a jegyeidet átvezetik majd az új sulid naplójába, így úgy gondolom, hogy nem kell félévi vizsgát tenned.
2016. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg az iskolában szeretettel fognak várni és nem lesz semmi gond, elsimul minden ilyen kérdésed és rendben lesz az iskolába járásod. NE legyél magántanuló, nem javaslom. Sem szociálisan se barátok tekintetében se sehogy nem fogsz épülni. Mennél hamarabb sikerül beilleszkedned egy új iskolába annál hamarabb élsz újra teljes életet. Pláne ha válás is van a családban az sosem könnyű. Hiszen mindkét szülőddel ugyanolyan jó lehet a viszonyod utána is attól, hogy ők már nem értik meg jól egymást. Attól még ugyanúgy szeretnek mindketten. És azt akarnák, hogy boldog légy! Boldog meg csak egy olyan életben és társaságban leszel ha iskolába jársz. Az sem gond, ha évet ismételsz, hidd el ez nem ciki vagy nem tré dolog. Egy év ide vagy oda... Legalább alkalmad lesz beilleszkedni rendesen. A végén jót mosolyogsz majd rajta, még hátra van két éved én a helyedben akkor is minden nap iskolába járnék. Vagy, keress egy nem túl távoli másik szakközépiskolát vagy gimnáziumot. Az sem baj, ha utána ott maradsz szakképzésen, és aztán egyetem vagy főiskola ha akarsz. De nappali, rendes bejárós iskolába menj!!
2016. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!