Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még van esélyem, hogy egyetemr...

Még van esélyem, hogy egyetemre tudjak menni?

Figyelt kérdés
Nem tanulok jól, most szünetben is szerettem volna, de egyszerűen nem ment, most pedig van két napom bepótolni. Ha évvégéig feljavítom az átlagom, akkor még van esélyem? Csak a 11-12 ev szamit?(most 10.-es vagyok) Nagyon aggódom a jövő miatt. A szüleim nem állnak jól anyagilag, én pedig rettegek attól, hogy majd, ha felnövök nekem is így kellesz élnem. 15/L

2016. jan. 2. 01:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van még, bőven. De azért tanulj is néha.
2016. jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Vidáman. De nyilván a saját dolgodat könnyíted meg, ha tanulsz.
2016. jan. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem. Sajnos neked már annyi örökre. Már írtak értesítőt a tanáraid, hogy soha ne vegyenek fel.
2016. jan. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a jó, hogy duplázhatod az érettségi felvételi tantárgyak érettségi eredményét. Ha legalább 2-es vagy és a két felvételi tantárgyat, ahova jelentkezni akarsz, annak megfelelő kettőt, megírod érettségin 90%-ra, akkor ezeket duplázva lazán bekerülhetsz egyetemre. Bár mondjuk ez ritkán szokott előfordulni, hogy egy korábbi rossz tanuló a két érettségi tárgyból ilyen jól teljesítsen érettségin, de láttam már rá példát.
2016. jan. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még középsuli után sem késő észbe kapni.

Még annyi, hogy egyetemi végzettség nem egyenlő a problémamentes élettel, elég sok semmit nem érő szak van, azt is okosan kell választani.

2016. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amugy 3,4 az atlagom, szoval most se 2-re allok, de nem is a legjobb. Koszonom, megnyugodtam.:)
2016. jan. 2. 12:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de mit jelent az, hogy így kellesz élnem? Talán így kell élnem. Úgy látszik, hadilábon állsz a magyar nyelvvel is. Miért baj az, ha valaki nem lesz egyetemista??? Miért? Már egy jó szakma nem is kell senkinek? Pláne, ha nem megy a tanulás, mint írtad. Az nem szégyen, nem lehet mindenki egy Einstein! Előbb ne azt kérdezd meg magadtól, hogy mi lesz, ha nem kerülök be az egyetemre, hanem azt, mi érdekel egyáltalán. Én küldök neked egy listát, hogy milyen szakmák közül lehet választani. De ha megírod, hogy mi az érdeklődési köröd, akkor hamarabb tudnék segíteni. - Egyébként ha nem álltok túl jól anyagilag, akkor is inkább szakmát kellene tanulnod, és azt is tudni kellene, hogy ahol laksz, ha nem pesti vagy, milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak. Nem minden a pénz, ezt ne felejtsd el!
2016. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt vannak a hiányszakmák: googléről másolva:

[link]


az OKJ-s tanfolyamok:


[link]


A jól fizető szakmák:

[link]


A női szakmák listája_

[link]

2016. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De én mindenféleképpen egyetemre szeretnék menni. Mindig ezt terveztem, csak 9.-be teljesen elhagyott a motiváció, vagy nem tudom és elrontottam, most pedig csak így fél évkor jöttem rá, hogy én ennél sokkal többre is képes lennék.
2016. jan. 6. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:
és azt tudod, hogy egyáltalán mi érdekel???
2016. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!