Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az összes tárgyam megvan,...

Ha az összes tárgyam megvan, de nem adom le a szakdolgozatot, akkor a következő félévben mi lesz?

Figyelt kérdés
Muszáj ekkor órát felvenni, vagy ez egy üres félév lesz, amiben van jogviszonyom, de nem kell órákra járni? Netán csak a szakdolgozat tárgyat kell újra felvenni?

2016. jan. 3. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Amennyire tudom, egy új szabályozás szerint már kérés nélkül is megkapod ilyenkor a végbizonyítványt, vagyis az abszolutóriumot. Szóval gyakorlatilag megszűnik a hallgatói jogviszonyod, már nem leszel aktív.
2016. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem tudom, mennyire "új", mióta én ismerem az egyetemi szabályozásokat, már így van. Ha az összes tárgyad megvan, az azt jelenti, hogy megvan az abszolutórium (végbizonyítvány), vagyis az adott félév záróvizsga-időszakának végén megszűnik a jogviszony.
2016. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Én meg úgy tudom, hogy a szakdolgozat maga is egy tárgyként szerepelt, így ha azt nem adtad le, ugyanúgy megmarad a jogviszonyod és nem kapsz abszolutóriumot sem addig.
2016. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

A törvény így szól:

"A felsőoktatási intézmény annak a hallgatónak, aki a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeket és az előírt szakmai gyakorlatot - a nyelvvizsga letétele, a szakdolgozat, diplomamunka elkészítése kivételével - teljesítette, és az előírt krediteket megszerezte, végbizonyítványt állít ki (abszolutórium)."

2016. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

A szakdolgozat is X kreditértékkel bír, az is szükséges az előírt kreditmennyiség teljesítéséhez. Ha megszűnne a jogviszonya, akkor hogyan tudná megcsinálni a szakdolgozatát? Sehogy.


Következő félévben felveszed újra a szakdolgozatot és ennyi. Mivel az aktív félév feltétele az, hogy legalább egy kreditet felvegyél, így ez teljesül a szakdolgozattal és lényegében csak arra kell szentelned a félévet, hogy az meglegyen.

2016. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

A szakdolgozat leadása és a szakdolgozat tárgy kreditje nem függ össze.


A szakdolgozat tárgy kreditjét arra kapod meg, hogy dolgoztál a szakdolgozaton: kutattál, irodalmaztál, konzultáltál, írtál részleteket, stb. Nem kell, hogy kész munka legyen, anélkül is adhatnak rá 1-estől különböző jegyet, ez a témavezető döntése.


A szakdolgozat leadása a végső mű leadása, végső formátumban (bekötve, egyéb formai követelmények). Azt már a záróvizsga-bizottságnak adod le, sok esetben bírálattal együtt. Arra adnak végül egy jegyet a záróvizsgán, a védés után. A két jegy értéke sem függ össze.


Vagyis ha felvetted a szakdolgozat tárgyat, és kaptál 1-estől különböző jegyet, és minden más tárgyad is megvan, az már bizony végbizonyítvány. Ettől függetlenül dönthetsz úgy, hogy nem adod le a dolgozatot, és nem jelentkezel záróvizsgára, mert mondjuk még nem érzed elkészültnek. De ilyenkor az egyetem már "elengedi a kezed", jogviszonyod továbbiakban nem lesz.


Persze, ha még nem is foglalkoztál a szakdolgozattal, és az a tárgy még hátra van, akkor egész más a helyzet. Ilyenkor azt kell felvenned, és marad a következő félévben a jogviszony.

2016. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

"A szakdolgozat is X kreditértékkel bír, az is szükséges az előírt kreditmennyiség teljesítéséhez."


+ Ezért szokták meghatározni, hány kreditet kell elvégezni a szakdolgozat NÉLKÜL.

Sokan írtak már meg szakdolgozatot úgy, hogy nem jártak oda (többek közt én is). Nincs ebben semmi ördöngösség.

2016. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A szakdolgozat tárgyra nem írnak jegyet, csak aláírást.
2016. jan. 3. 15:03
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Oké, nálatok így van, de nem is ez a lényeg. Felvetted a tárgyat és teljesítetted (megvan az aláírás)? Mert ha igen, akkor megvan az abszolutórium, ha nem, akkor nincs, és a következő félévben felveheted, nem szűnik meg a jogviszonyod.
2016. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ilyenkor vehetnék még fel más tárgyat is, nem? Külön kell kérvényezni a végbizonyítvány kiadását vagy ha nem veszek fel tárgyat, akkor az automatikus félév helyett először megvizsgálják, hogy minden tárgyam megvan-e?
2016. jan. 3. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!