Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Prezentáció esetében, ha...

Prezentáció esetében, ha valaki nagyon lámpalázas, mivel lehetne csillapítani az idegességet?

Figyelt kérdés
Én egy Nervenpflege gyógynövényes tablettára gondoltam az előadás előtt. Valakinek van valami jól bevált módszere?

2016. jan. 7. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a vizsgahelyzet előtt próbálj ki ilyen praktikákat először. Ha korábban ittál ilyen teákat, szedtél tablettát és tudod, hogy milyen hatással van rá, akkor még segíthet is, de gondolj bele, nem tudatod, hogy hat-e / hogyan hat a te testedre egy-egy ilyen készítmény. Mindenképp próbáld ki előtte is. Én nem folyamodnék amúgy ilyen praktikákhoz, pedig én is nagyon izgulós típus vagyok, mindig hadarok. A légzésemre szoktam koncentrálni, ez sokat segíthet.
2016. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne más dolgoktól, hanem magadtól várd a változást vagy a helyzet kezelését. Te állítod össze a prezentációd anyagát, szerencsés esetben a téma is érdekel, kevésbé szerencsés esetben érdekessé kell tegyed magad számára.

Te szerkeszted meg, rakod bele a dolgokat és a saját logikai láncolatod mentén tudod mindezt megtenni. Amikor elkészülsz vele akkor próbáld el többször akár! Mérd le időben mennyi, mert általában amúgy is kötött a prezentálások időtartama és alkoss magadnak csapásvonalakat, amik segítik az előadásodat! Használd a prezentációdat (kivetített diasorodat) mankóként! Ne felolvass róla, hanem pillants rá és úgy próbáld meg elmondani, amit kell. Ha valami kimarad, ne idegeskedj rajta, hanem próbálj túllendülni. Rengeteg gyakorlat kell ahhoz, hogy valaki jól tudjon előadni és ezt tudod magadnak gyakorolni otthon! Ne a "csodaszerekbe", nyugtatókba és társaiba bízzál, hanem magadba!

2016. jan. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!