Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy magyar és történelem...

Egy magyar és történelem szakos tanárnak nehéz tanítani a magyart és a történelmet. ( Nehéz neki 4 évfolyam 2 tantárgyának anyagát megjegyezni? )

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok és imádok tanulni. 6-kos vagyok. Minden tantárgyat szeretek, de amit imádok az a nyelvtan, irodalom és a történelem. Ha felnövök magyar és történelem szakos tanár akarok lenni. Nehéz lesz? Nyelvtannal kapcsolatban tudom, hogy a főiskolán generatív nyelvtant stb fogok tanulni. Irodalomnál költőkről pedig kell előadásokat tartani meg még világirodalom stb. Történelemről nem tudok semmit. Ez a szakma érdekel. Így is nehéz lesz?
2016. jan. 10. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Első 5 évben nehéz, következő 5-10-ben rutin, aztán meg dögunalom. Már, ha kapsz munkát. Rengeteg munkanélküli tanár ismerősöm van.
2016. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Vannak egyetemek, ahol egy vizsga anyaga önmagában meghaladja azt a történelem tudást, amit neked le kell adnod 4 évfolyamon. Ezek alapján természetesen meg lehet jegyezni sőt, valójában nem számít nagy teljesitménynek sem. Persze 6-ban még nem tanultok nagy anyagrészeket és ilyenkor még a kapacitásotok is eléggé szűk, de gimnáziumban és később az egyetemen edződik az agyad annyira, hogy kisujjból kirázd majd. Persze az első években lesz olyan, hogy óra előtt át kell majd futnod az anyagot, mert hirtelen nem jut eszedbe az egész, de pár év rutin és álmodból felébresztve is el fogod tudni mondani a 100 éves háború minden momentumát.
2016. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez még a magyar tantárgyra is utal amit mondott?
2016. jan. 10. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!