Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások!...

Egyetemisták, főiskolások! Akik bármilyen okból (munka, gyerek. Stb) miatt csak éjszaka van időtök tanulni egy hosszú fárasztó nap után hogy maradtok ébren éjszaka? Hogy tudtok koncentrálni?

Figyelt kérdés
Főleg vizsgaidőszakban, amikor temérdek anyagot kell megtanulni Köszönöm

#egyetem #éjszakai tanulás
2016. jan. 13. 05:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kóla, kávé, hideg vizes törölköző a nyakra. Nekem ezek váltak be. 25 perc tanulás, 5 perc séta, ablakban friss levegő. És 3-4óra alvás minimum kell, ha hosszabb távon akarod ezt csinálni.
2016. jan. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én a félév elején elkezdek tanulni, beszerezni a könyveket, mindent ami csak kellhet, naponta 1-2 órát tanulok és vizsgaidőszakban már semmi sem annyira idegen, hogy pár nap alatt ne tudnák rá felkészülni 8-tól 4-ig dolgozok, 8-10 között tudtam tanulni, de akinek egyszerre van munka meg gyerek(ek) annak nem biztos, hogy ez teljesíthető. Persze nem lehetetlen, de normális keretek között, az éjszakai tanulást csak ezzel lehet elkerülni ha elkezdesz még a félé elején készülni, illetve hétvégén amikor az időd engedi. Ha már elkésett valaki ezzel, akkor próbáljon meg szabadnapokat kikérni és felkészülni otthon a vizsgára, lehetőleg a fontos (ráépülős) tárgyakat hamar le kell tudni, mert a csúszást el kell kerülni, utána jöhetnek a nem ráépülős tárgyak, kevésbé fontosak esetleg ha van olyan ami pótvizsgaidőszakra halasztható akkor ez is egy opció lehet.
2016. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első vizsgaidőszakom alatt derült ki, hogy én amolyan "éjjeli bagoly" típus vagyok. Csak éjjel fog jól az agyam. Ez azt jelenti, hogy 10-11-kor már megcsinálom az esti rutinom, szépen megcsinálom az ágyat, e-bookra feltöltöm az anyagot és olyan 11 és éjfél között már le is ülök tanulni.

3-4 ig maradok fent, másnap délig vagy tovább alszom. Hogyha vizsgám van reggel, felkelek korán, de délután alszom még picit, de utána edzés, házimunka, főzés stb.


Az esti tanulás előtt cukormentes energiaitalt vagy tejeskávét szoktam inni. Eszek mellé étcsokit, persze nem táblaszámra, hanem egy-egy kocka csak úgy közben. Ha nincs étcsoki van szőlőcukor.

Napi 3 zöldteát iszom, amibe ginzenget cseppentek és mamo life max tablettát szedek.

Lehet, hogy az utóbbi placebo, de nekem hatásos! :D

2016. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Zöld tea.
2016. jan. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!