Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem (BME) Aláírással újra...

Egyetem (BME) Aláírással újra kell teljesíteni az aláírás feltételeit, ha nem a vizsgakurzust veszek fel?

Figyelt kérdés

Ha van aláírása valakinek, akkor külön kurzus indul az aláírással rendelkezőknek, gondolom azért mert nekik mások a feltételei a tárgy teljesítésének.

De mi van akkor ha azt veszem fel ahol mindenkinek teljesíteni kell feltételeket, vagyis a normál órát. Akkor újra rá leszek kényszerítve, hogy megcsináljam a leadandókat, és újra zh-kat kell írnom?



2016. jan. 13. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Újra zh-zni kell. Ez olyan, mint amikor elmész vizsgázni, kapsz egy 2-est, de te jobbat szeretnél és ezért elmész újra. Akkor pedig a régi eredmény törlődik, tiszta lappal indulsz. Ugyanígy működik, ha felveszed újra a tárgyat.


Bár kérdés, hogy mi értelme ennek, miért nem vizsgakurzusra jelentkezel?

2016. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megajánlott jegyet akarsz szerezni, akkor írj a tanárnak e-mailt, hogy a teljesített beadandóid mellett van-e arra lehetőség, hogy újból megírd a zh-t. A jó fej tanárok elszokták fogadni.
2016. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, az aláírás a megszerzést követő 5 félévben érvényes. Tök mindegy, mit veszel fel. Bár, amikor van vizsgakurzus külön, akkor a normál kurzusra le szokták tiltani a jelentkezést az aláírással rendelkezőknek. Értelme sincs felvenni aláírással, órákra be tudsz járni anélkül is, hogy felvetted volna.
2016. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor van értelme, ha - ahogy egy válaszoló már mondta is - megajánlott jegyet szeretne. Nekem is volt ilyen (a zseniális hőtanból), hogy megajánlott jegyet csak az szerezhetett, aki a rendes kurzust vette fel, bejárt rendesen órákra és zh-kat is újra megírta. Persze ettől még ha mégse jártam volna be, vagy elbukom a zh-kat, ugyanúgy elmehettem volna vizsgázni, hiszen az aláírásom érvényes még pár félévig.. csak hát franc se akart elmenni arra a vizsgára.
2016. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!