Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a középiskolai kollégiu...

Milyen a középiskolai kollégiumi élet? 14/L

Figyelt kérdés
Szeptembertől kollégista leszek és kíváncsi lennék az ottani életre. Tapasztalatokra, véleményekre. Tényleg szigorúak a gimis kolik?

2016. jan. 15. 14:44
 1/3 anonim válasza:
79%
Egy élmény.
2016. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Én rossz tapasztalatokat hallottam róla.

Igen, egy élmény meg minden, meg sok új embert ismerhetsz meg, olyanokat is, aki nem a te sulidba jár. A közösség általában egész jó, egy külön közösség, nem olyan, mint a sulis.

Ez kollégiumfüggő, hogy hol szigorúbbak, az ébresztés és a takarodó általában elég kötött.

Az Apáczai koleszról hallottam ivós, piás, füves botrányokat, szóval nem könnyű becsempészni, de előfordul. Ez hozzátartozik a gimis élethez, hogy kipróbálunk dolgokat. Persze nem jó, de hozzátartozik.

2016. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Én most vagyok 9. osztályos és kollégista, bár nem Szolnokon. Én nem igazán szeretem, a szobatársaim sem. Ha szerencsés vagy, akkor kedves, rendes szobatársakat fogsz ki, ha nem, akkor általában át lehet másik szobába költözni. Egyik szobatársamnak pokolian hiányoztak a szülei, minden nap sírt a koliban. Nekem nem volt ilyen problémám, nem volt honvágyam(az okokat nem ismertetném, nem akarok offolni, az a lényeg, hogy nekem nem hiányoztak a szüleim). De ha törődő családod van akkor számíts rá, hogy hiányozni fognak. A kaja szörnyű. Szilencium van délutánonként, nekem 2 órás szokott lenni. 1. félévben kötelező a szilencium, ha megvan egy bizonyos átlag, akkor viszont 2. félévben már nem kell járnod. Egy meghatározott időponttól van reggeli, ebéd, vacsora. Amúgy tízórait és uzsonnát is lehet kérni, ha szeretnél, de a tízórait magaddal kell akkor vinned reggel. Csak egy bizonyos időpontig mehetsz ki és ha kimész, akkor (legalábbis nekünk) be kell írni biztonsági okokból hogy hova mész és mikor érsz vissza (más kérdés hogy én nem szoktam..). Takarodó nálunk 10-kor van, 9 körül beszoktak nézni a tanárok, hogy már készülődünk-e aludni meg ilyenek, 10 körül még bejönnek, de aztán már nem fognak. Nálunk van kötelező szakkör. A koncentrálással lehetnek majd gondjaid. Ugyanis tanulószobán nem biztos, hogy tudsz figyelni, ha olyan tanulócsoportban vagy, ahol vannak zajos emberek. A szobában szintén nem igen tudsz majd figyelni, csak akkor, ha nincsenek ott a szobatársaid, vagy más emberek. Nálunk van csocsó, biliárd és pin-pongozni is lehet(már akinek van erre ideje.). Lesz majd gólyaavató is a kollégiumban. Fürödni is egy meghatározott ideig lehet. Ha megérkezel a kollégiumba, akkor el kell menni az ügyeletre, bediktálni majd a számodat(a számodat majd megmondják neked), ha hazamész a kollégiumból, akkor szintén be kell diktálnod a számodat. A szemetet minden reggel le kell vinni, és meg kell ágyazni. Hétvégén lehet jönnek vendégek, olyankor mindent a szekrénybe kell pakolni. Ha nem érzed rosszul, vagy beteg vagy, akkor szólj egy tanárnak és majd Ő megmondja, mi a további teendő. Remélem, hogy valamennyire tudtam neked segíteni elképzelni a kollégiumot. :)
2016. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!