Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könnyen ellehet helyezkedni...

Könnyen ellehet helyezkedni épületgépészként Magyarországon?

Figyelt kérdés

Üdv!


Jövő félévben specializációt kell választanom az egyetemen(gépészmérnöki alapszak), és az épületgépész része érdekelne. Viszont több hallgató mondta már nekem, hogy felesleges oda menni, mert nem lesz vele munkám.(nem ilyen szakirányon voltak) 'Akkor éri csak meg, ha van a családomban ismerős, akinek ilyen cége van.' ~szó szerint idéztem


Ezzel ellentétben sok épületgépész hirdetést látok. Természetesen elvégezném a mesterképzést is épületgépészeten.


Mivel nincsen egyetlen épületgépész ismerősöm sem, sem olyan aki ilyen specializáción van, szeretnélek megkérdezni titeket, hogy esetleg ismertek-e ilyen körben dolgozó embert, és könnyen talált-e munkát?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. jan. 16. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehetsz erre, sajnos rendkívül sok az idióta, akik szeretnek okoskodni és hülyeséget mondani. Ha lenne egy csepp eszük, vagy egy kis tapasztalatuk, akkor tudnák, hogy egy szakirány nem mérvadó álláskereséskor, mivel a diplomádba csak az kerül, hogy gépészmérnök vagy, a szakirányt az oklevél mellékletben fogod csak látni, apró betűvel. :)

Nyilván előnyt jelenthet bizonyos állások betöltésénél, ha olyan szakirányról jössz, amilyen állást pályázol, de hátrányként biztos nem érintene. Ha pedig sok épületgépész hirdetést látsz, és abban gondolkodsz, akkor nyilván nagy előny lesz, ha azt a specializációt választod. A buta és fals információkat tanuld meg leválasztani az életben, mérnök leszel és mindennel szemben kritikusan kell hozzáállnod. Még azzal szemben is, ami szakirodalomban van leírva. Nem még hogy ilyen emberekkel szemben...:)

2016. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

El fogsz tudni vele helyezkedni, kiöregednek a szakmabeliek és nincs sok utánpótlás.

De csak emiatt ne válaszd ezt, az a jó, ha érdekel is.

2016. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vodafonelive ***** válasza:

Jelenleg én is ezen a specializáción tanulok és nekem is ezt mondták illetve még azt, hogy ha sok pénzed van, mert akkor hamar el tudod indítani a karrieredet. :)

Ha Téged érdekelnek ezek a dolgok.: víz, gáz, fűtés, légtechnika akkor neked találták ki a specializációt, illetve ne tántorítson el más véleménye, mert ha ügyes vagy és jó leszel a szakmádban akkor kapkodni fognak érted, ha MSc-t is tervezel és azt a BME-n akkor meg pláne (mondom ezt nem BME-s ként).

2016. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!