Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes CNC gépkezelőnek...

Reguskah kérdése:

Érdemes CNC gépkezelőnek tanulnom? Nehéz munka? Mennyit lehet vele keresni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 20. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

nem érdemes

rabszolgamunka

épp csak annyit hogy ne halj éhen

2016. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy külföldön jól keresnek, 600ezer-800ezer között. Meg hogy nem olyan rossz munka.
2016. jan. 24. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menj külföldre,itthon már elegünk van a sok kezdőből akik még vasat sem láttak, de hallották hogy milyen jól fizető szakma!De igyekezz, mert a sok szír bevándorló betölti a az összes jó helyet!
2016. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Befejezem a tanulást, és tuti hogy kimegyek. Mert ebbe a nyomorult országban megélni nem lehet. Am meg nem értem te is mit írkálsz itt ilyen fennhangon.. mert te már láttál vasat biztos.. xdd Mit kell ítélkezni egyből?!
2016. jan. 25. 22:16
 5/7 anonim válasza:

Pesten nettó 1000Ft/óra átlagosan, ha jó helyet találsz kezdőként is kapsz ennyit. (én pl 800-al kezdtem)

Ha van műszaki érzéked, belekezdhetsz. Fontos, hogy tudd mit csinálsz és fejlődj, mert tényleg könnyen lehet rabszolga munkát találni (darab fel, zöld gomb, darab le, naponta akár több 1000-szer!). De ha jó vagy és jó céget találsz 3-4 év múlva kereshetsz nettó 1500Ft-ot is óránként.

Hátrány, hogy a munkahelyek többségében 3 műszak van.

2016. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az első jó munkahelyet megtalálni nehéz, mert tapasztalat nélkül a kutyának se kellesz, legfeljebb zöldgombosnak... egyedi gyártásba meg senki nem fog felvenni egy kezdőt


ez egy ilyen ördögi kör, kell egy ugródeszka munkahely először, aztán el kell döntened, hogy itthon maradsz, vagy kimész, én egyenlőre itthon maradtam, az alapom bruttó 230 körül van, de szerencsére sok dolgom nincs itthon, úgyhogy elég sokat túlórázok, így a 300 minden hónapban megvan, kint ugyanennyi munkáért 2,5-3k euro is meglenne, de amíg nem muszáj nem szeretném itt hagyni a barátaim és a családom


itthon is lehet nettó 300 fölött keresni, ha hajlandó vagy állandóan 12 órázni meg minden szombaton bent lenni, és feszített tempóban dolgozni, de annak nincs értelme, akkor már érdemesebb külföldre menni

2016. febr. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kis Peter-IStvan válasza:

Na battya , irom a 6-osnak .

Biza nekem ugymond szerencsem volt , mert felvettek egyedi darab meg kis szeria gyartasra abszolut semmi fogalommal a gepeprol . En siman g00 -ztam voltam az elotolasokat , de meg azt sem tudtam h. mi az.

Igaz hogy volt egy ugymond "tanfolyam" , amivel semmire sem mentem volna a munkahelyi tapasztalat nelkul....

Ennek a hatulotoje az h. leszerzodtettek 3 evre , es igy fizetesemelest nem kovetelhetek (es a fizu az irto szar - mondjuk en Erdelyben elek).


Valaszolva a kerdezonek pedig csak annyit tudok mondani : amig nem irtal egy barmilyen egyszeru programot nem vettel fel egy nullpontot , es nem erezted , h. az a gep hogy 'viselkedik'/remeg /tori a spant / forrosodik a darab / birja a szerszam meg ilyenek , addig pontosan egyetlen egy fillert sem er az a bizonyos Szamvezerlesu-gep-kezelo oklevel .

Egy becsuletes tanfolyamon mondjuk mas lenne a tema , de az biztos sokba is kerulne.

Es ugye ott van meg az is h. minden gep egy kicsit mas , gyakran vannak utott gepek , amik miatt nem megy epp olyan egyszeruen , ahogyan kene .

Nagyon sokat fugg attol h. a jovobeli munkahelyeden valaki hajlando betanitani vagy nem , mert ha nem akkor verheted a fejedet a falba , ES EZ MINDENHOL IGY VAN .

Egy tanacsom van . Ha bele is vagsz ne akarj nagy gepre kerulni , mert ott egy darabot elbasztal es folyik az izzadtsag nindenhonnan , szivritmuszavarok es ilyen injencsegek .Majd ha eltanulod a mesterseget persze probalkozhatsz nagy gepen (kisgepnek szamit az ahol a legnagyobb darabok ritkan haladjak meg a 10kg-ot , 20-at sosem).Na meg persze ne kezd tul kis gepen se , mert abba megint bele lehet orulni (max 500gram/1kg )

2016. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!