Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű matek és nulla...

Középszintű matek és nulla fizika tudással mennyi esélyem van mérnöki szakon?

Figyelt kérdés

Egész pontosan mérnök informatikus szakról lenne szó.

Érettségi előtt állok, de a matek tuti meglesz ötös (csak középszint).

Mekkora hátrányom lesz, hogy nem emelt szinten tanultam a matekot? A nyáron szeretném majd az alap dolgokat azért elsajátítani (deriválás, integrálás stb.)


Ami jobban aggaszt, hogy fizika tudásom egyenlő a nullával... nekünk az utóbbi 2 évben már nem is volt ilyen óránk. Amikor meg volt, akkor csak fogalmakból kaptuk a jegyeket, feladatokat nem is oldottunk meg.


Programozási ismereteim is elég gyér szinten vannak, de azért azt már tanulgatom és próbálkozok vele, mert érdekel is.


2016. jan. 21. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pontszámod alapján simán felvesznek, de az biztos, hogy kemény lesz.

[link]

Itt láthatod pl., hogy BME, vagy Pannon mérnökinfón milyen tárgyaid lesznek. A fizika talán annyira nem lesz vészes, ha nem voltál emeltes, de az analízis biztosan kemény lesz.

Az egy hatalmas előny, ha jártál emelt fizikára / emelt matekra és többnyire tisztában is vagy a dolgokkal, meg érted.

Közép matek és közép infó érettségit tervezel?

2016. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is közép matek és közép infó érettségit tervezek, csak én a Debreceni Gazdaságinformatikára jelentkezek. :) Arról tapasztalatok?
2016. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szorgalommal minden megcsinálható, ha előre készülsz, akkor még jobb, de arra készülj, hogy nem lesz könnyű, de ez ne ijesszen el ettől.
2016. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én is közép matekkal és nulla fizikával kezdtem egy másik mérnöki szakot. nem volt könnyű, főleg a fizika nem, mivel szinte semmi alapom nem volt, így lényegesebben többet szenvedtem vele mint a többiek, de sikerült teljesíteni. a matek meg mindenkinek nehéz, de ha elég szorgalmas vagy az is sikerül, és hidd el van olyan aki tud deriválni/integrálni mikor odakerül, aztán meg mégsem bírja az iramot, szorgalom és gyakorlás kérdése.
2016. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ajánlom a bólyai könyveket deriváláshoz, integráláshoz. Ha azt végigoldod, akkor nagy meglepetés nem ér majd analízisből. +hasznos lehet forgatni Obádovics: Felsőbb matematika c. könyvet.


Fizikához alapszinten meg jó lesz Simon Béla: Fizika középfon c. könyv. Ha jobban érdekelne, akkor meg a Holics féle könyvek.


De elsősorban az integrálásra, deriválásra célszerű koncentrálnod, ha ezeket tudod, az kb. kompenzálja, hogy nem jártál emelt matekra.

2016. jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!