Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha két félév után hagyom abba...

Ha két félév után hagyom abba az egyetemet, kell visszafizetnem, vagy elég ledolgoznom?

Figyelt kérdés
Az eltén kezdtem szeptemberben, állami ösztöndíjas helyen, de abba szeretném hagyni. Ha a második félév végén hagynám abba, akkor kell visszafizetnem, vagy elég a két évet ledolgoznom Magyarországon?

2016. jan. 21. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyenről még nem hallottam, hogy le lehet dolgozni. szerintem igen, a 2 félévet ki kell fizetni.
2016. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hivatallal kell megállapodnod, akik szedik vissza a lovét. Nekik kell kérvény, meg ilyenek, azt ha jóváhagyják, akkor 2x annyi időt kell ledolgozzál, mint amit tanultál, ha jóváhagyják. Nem is akarsz már tanulni más egyetemen, más szakon, vagy az eltén de más szakon?
2016. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A másodiknak nincs igaza, én ugyanebben a cipőben jártam. Levelezgettem egy kicsit az Oktatási Hivatallal, itt a lényeg:


Mentesítési kérelem terjeszthető elő az Nftv. 48/N. § (3) bekezdése alapján, amennyiben a kérelmező vállalja, hogy az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt tart fenn. A hazai munkaviszony fenntartására nyitva álló határidő a mentesítési döntés jogerőre emelkedésének napjától az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő háromszázhatvanötödik napig tart. Ha a volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató a fenti időtartamon belül ismételten hallgatói jogviszonyt létesít, a Hivatal kérelemre a munkaviszony fenntartási kötelezettségének a teljesítését a hallgatói jogviszony fennállásának időtartamára felfüggeszti.”

2016. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha abba szeretnéd hagyni miért iratkoznál be a következő félévre? Passziváltasd magad és úgy jogosult vagy diákmunkát végezni például, így nem pazarolnád el az idődet, aztán meg nyáron kiiratkozhatnál. Ebben az esetben nem lesz fizetési kötelezettséged, hiszen ha valaki egy félév után távozik, azt az állam kifizeti.
2016. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!