Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen, főiskolán melyik...

Egyetemen, főiskolán melyik módszerrel tanulsz vizsgákra?

Figyelt kérdés

Vizsgaidőszakban jó előre elosztva minden nap egy kicsit (vagy akár már félév közben) vagy kampányszerűen az utolsó napon/napokban, kevés alvással? A vizsga előtti napon mit szoktál csinálni? Tudsz előtte rendesen aludni? Korán kelsz a vizsga napján?

Ha gondolod, írd meg a szakot is. ;)


2016. jan. 22. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nehéz a tárgy, akkor felosztom a tanulnivalót. 10-kor kelek, kettőig pihizek. Kettőtől estig tanulok (általában 10-ig, néha tartok egy nagyon pici szünetet)


Vizsga előtti nap és vizsga napján is tanulok, ezzel foglalom el magam, hogy ne izguljak.

Általában már a vizsga előtt két órával megjelenek a helyszínen :)) És amikor csak lehet, elsőnek megyek be.


Nem tanulok sokat (tehát nem egész nap, másra is jut időm), viszont hatékony vagyok. 3-mas a legrosszabb jegyem.


Jogász szak

2016. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

gazdálkodási és menedzsment szak

én úgy csináltam, hogy félév közben is bejártam az órákra, igyekeztem nagyjából akkor is megtanulni (bár azért óráról órára nem ment, de legalább átolvastam a jegyzetem, hogy valami fogalmam legyen róla és ne maradjak le), a zh-kra alaposan felkészültem és így vizsgaidőszakban nem 0-ról kellett kezdeni

minden nap tanultam, beosztottam és így rendesen aludtam is (ami fontos, fáradtan nehezebb koncentrálni)

az utolsó nap már csak át kellett nézni vagy ha maradt még valami, akkor azt megtanulni

attól függött, hogy mikor keltem, hogy a vizsga mikor kezdődött (volt hogy 6-kor, de volt hogy elég volt csak 8-kor felkelni)

persze volt, hogy hajnalban még integráltam, mert akkor jobban fogott az agyam, de reggel ilyenkor később keltem fel

nekem ez a módszer vált be, szerintem hasznosabb is

ha még van kérdésed, nyugodtan írj :)

2016. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fogorvosi szak

A legtöbb tárgyra évközben is kell tanulni, bár számonkérés nem mindenből van. Vannak tárgyak, amelyekre 2 nap tanulás elegendő volt, valamire két hét is csak szűkösen (ez patológia volt, amire pl készültünk évközben).

Én a barátommal szoktam együtt tanulni, csoporttársak vagyunk és a vizsgákra is együtt megyünk el. Bár tételszerűen haladunk, de mindig igyekszünk egységben látni az anyagot. 9-kor szoktunk nekiülni, az aznapra beosztott anyag mennyiségétől függ, hogy meddig tanulunk, de általában este 9-ig szoktunk. 1 körül tartunk egy ebéd és egy szundi szünetet is.

Vizsga előtti napon tanulunk, ameddig csak tudunk, de 8 körül már lerakjuk, akkora az izgalom. Vizsga napján korán kelek, de nem azért, hogy átnézzek még valamit, értelme sem lenne, mert legtöbb esetben akkora az anyag, hogy semmiképp nem lehetne kiszelektálni, hogy mibe kukkantsak bele. Felébredek már 4 legkésőbb 5 órakor és csak forgolódok :D

Sosem kell éjszakáznunk, mert minden vizsgaidőszaknak úgy állunk neki, hogy tudjuk, mire mennyi időt kell szánni és ennek megfelelően haladunk is.

2016. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Imádkozok.


gépész

2016. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es! És működik? :D
2016. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gazdinfó szak.


Csak a számonkérések (zh, vizsga, stb) előtt tanulok. Szerintem általában reálisan meg tudom becsülni, hogy mennyi időt kell az anyagra rászánnom ahhoz, hogy kényelmes tempóban végigérjek az anyagon és jól fel tudjak készülni... na és ezt általában jól le is sikerül sz..rni és mindig abban az utolsó pillanatban állok neki, amikor érzem, hogy ha most nem szánom rá magamat, akkor kínos vége lehet. Ez tantárgytól függően 1-2 nap vagy 1-2 hét is lehet akár.

És akkor megkezdődik a dömping, szépen kiveszem a munkában a szabimat és reggeltől estig tanulok. Persze közben tartok fél-1 óránként ilyen kis 5 perces mini-szüneteket, azok nélkül nem is lehet csinálni, csak arra figyelek, hogy ne legyenek 10-15 percnél hosszabbak ezek tényleg, mert nagyon könnyű ott ragadni az internet előtt.

Aludni ilyenkor is normálisan szoktam (sőt, talán többet is mint alapból). Ha nagyon nehéz a vizsga akkor jön rám az utolsó 1-2 nap az, hogy aludni se tudok a stressztől, akkor tényleg lehet olyan, hogy csak 5-6 órát alszok és azon kívül tanulok.

Vizsga előtt tudok-e aludni? Ha könnyű a vizsga, akkor igen, ha nehéz, akkor is, csak nyugtalanul :D A korán kelsz része a kérdésnek is függ a vizsga nehézségétől, meg attól, hogy mikor van a vizsga. Reggel 8-as vizsgára mindenképp kénytelen vagyok korán kelni, este 6-osra annyira nem :D

2016. jan. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!