Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai felvételinél...

Középiskolai felvételinél milyen a gyakorlati alkalmassági?

Figyelt kérdés
3. helyre egy vendéglátóipari iskolát jelöltem meg és a szóbeli elbeszélgetés mellett kell gyakorlati alkalmassági. Ez mit takar pontosan? Akinek volt ilyen fajta felvételije mesélne róla?
2016. jan. 23. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Melyik iskolába felvételizel?

A gyakorlati alkalmassági azt méri, hogy mennyire vagy alkalmas arra a szakmára, vendéglátóiparinál van, hogy főzetnek veled valamit, vagy ilyesmi.

De lehet, ha megírod a sulit, pontosabban tudok válaszolni :)

2016. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kecskemét Széchenyi István Idegenforgalmi, Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola
2016. jan. 24. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

"Vendéglátás-turisztika szakmacsoportban oktatott szakmák elsajátításához szükséges érzékszervi készségeket veszünk figyelembe."


Ezt írja a tájékoztató. Én arra gondolok, hogy főleg hallás (szövegértés), szaglás, látás (megfigyelőképesség), esetleg a vendéglátóinál (cukrász stb.) kellhet az ízlelés és a szaglás főleg. Szóval szerintem ezeket az érzékszerveket "nézhetik" úgymond. Az asszociáció is fontos, pl. mondanak egy szót, és mi az első dolog, ami eszedbe jut róla. Nincs rossz válasz, az egyetlen rossz válasz, ha begörcsölsz és azt mondod, nem tudod.

2016. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jan. 24. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!