Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Üdv! Szeretnék elvégezni egy...

Üdv! Szeretnék elvégezni egy ingyenes OKJ képzést, de sehol sem találom, hol és milyen képzéseket lehet ingyen elvégezni. Csak levelező érdekelne. Hol találom meg ezeket mondjuk listázva konkrétan?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem így konkrétan, hogy mi hol van és levelezőben van-e, azt nem találod meg kilistázva. Keresd a szakközépiskolák honlapjait és ott vannak érettségi utáni OKJ-s képzések meghirdetve. Ott keresgéljél, hogy melyik szakközép milyen okj-t hirdet levelezőn.
2016. jan. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,értem.Bár azt nem,hogy ezt a lehetőséget így miért nem teremtik meg,sokkal egyszerűbb lenne,mint bogarászni.Még egy kérdés.Akinek még nincs egyetlen okj végzettsége sem,az bármelyik okj-t választhatja ingyen,azt is,ami egyébként árral van kiírva,vagy eleve csak azt,amire ki van írva,hogy ingyenes?Ez az amiről még pluszba nem találtam semmit.Viszont olyat is olvastam,hogy trükköznek a sulik,és nem írják ki,nem hirdetik meg az ingyenes képzéseket,hanem eleve fizetősre írják.Nagyon úgy kezd tűnni nekem ez az egész,hogy van egy nagynevű lehetőség,ami elvileg mindenkinek adott,csak épp kihasználni nem lehet.Kb mint az új 10+10 milliós segítség.....
2016. jan. 26. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a az OKJ-s iskolarendszerű nappali képzést 23 éves korodig veheted igénybe ingyen, érettségi után, főleg ha még nincs semmilyen okj-s végzettséged. Ezeket a középiskolák írják ki, és úgy vannak meghirdetve, hogy érettségi utáni okj-s képzések, ezek ingyenesek. De hirdethetnek olyan okj-seket is, amikre az van írva, hogy felnőttképzés, ezek fizetősek. Amit nem középsulik hirdetnek meg, hanem más képzőintézmények, és tanfolyam keretében hirdetik meg az okj-t, akkor azok fizetősek. Szakközépiskolák honlapjait nézegesd és ott vannak a bővebb infók, náluk vannak az érettségi utáni ingyenes képzések, nappalin meg esetleg levelezőn is.
2016. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz...

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum

Keresztféléves jelleggel (2016. február elején) indítani tervezett OKJ képzéskínálatunk és helyszíneink

[link]

2016. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!