Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnazisták, vagy gimnáziumot...

Gimnazisták, vagy gimnáziumot végzett tanulók! Angol, német nyelvtanulás két tanítási nyelvű iskolában milyen? Ma hogy mennek a nyelvek?

Figyelt kérdés

Kérlek, írjátok le, ha tanultok angolul&németül Bármilyen variációban:

-általánosban német tanulás, gimiben német kéttannyelvű

-általánosban német, gimnáziumban angol kéttannyelvű

...fordítva. Mennyire volt nehéz? Mindenféle ehhez kapcsolatos tapasztalatnak örülök!



2016. jan. 26. 18:45
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem: az érettségit hogyan tettétek le? Melyik tárgyból volt emelt, melyik volt idegen nyelven?

Leírok még két variációt, ami engem jobban érint:

-általános iskolában angol, gimiben angol kéttannyelvű

-általánosban angol tanulás, gimnáziumban német kéttan

Nagyon nagy szükségem vannak a válaszokra, írjatok!

2016. jan. 27. 10:06
 2/6 A kérdező kommentje:
*van, bocsánat.
2016. jan. 27. 10:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Itt senki sincs, aki két tanítási nyelvű gimnáziumba járt? :(
2016. jan. 30. 11:48
 4/6 Yuyu ***** válasza:
100%

Szia!

Én két tanítási nyelvű általánosba jártam csak, gimi az sima volt. Általánosban németet tanultam (8.-ban letettem a középfokút), aztán a gimiben kezdtem egy angol-japán kombóval. Angolból az első év után letettem a közepet, két évre rá a felsőfokút. Közben volt egy suliváltás, úgyhogy aztán angol-francia lett belőle. Útközben letettem egy német felsőfokút is, tavaly pedig letettem az előrehozott angolomat. Nekem nem volt nehéz, bár nekem nagyon könnyen mennek a nyelvek. Mint látod, nem csak két tannyelvűben lehet jól megtanulni nyelveket, egy jobb gimi is nehéz hozzá - igaz, ez kicsit zsákbamacska tud lenni. A nyelvi előkészítőt én spec ajánlom, nekem jó tapasztalataim vannak vele, de ez iskolafüggő. Annyit azért hozzátennék, hogy ha általánosban kb középfokon megtanultál angolul, akkor inkább járj angolból magántanárhoz, ha akarsz vele még kezdeni valamit, mert szét fogod unni a fejedet, még a jobb sulikban is legalább egy éven keresztül - angol terén. Az pedig nem feltétlenül jó, mert ha leengedsz és hirtelen utolérnek, te meg nem veszed észre/nehezen rázódsz vissza - hidd el, könnyen előfordul -, abból csúnya dolgok tudnak kisülni, ráadásul a tanárt is magadra haragíthatod könnyűszerrel, ha lébecolsz az óráján.

Hirtelen ennyit tudok hozzáadni, remélem, hogy segítettem azért valamit.

2016. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Májusban teszek angol nyevlvviszgát, de csak alapfokút. Gyakorlatilag "felmérem" magam. 14/L vagyok, szeptemberben kezdem a gimit egy angol két tanítási nyelvűben. Nincs különösebb nyelvi érzékem de célom, hogy JÓL megtanuljam ezt a nyelvet. A német csak 2. lesz, nem tudom, mennyire fog menni. Sajnos magánt
2016. jan. 31. 11:30
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsánat, hamarabb elküldtem :) Szóval magántanárra nincs keret...
2016. jan. 31. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!