Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Személyes vélemények, élmények...

Személyes vélemények, élmények, tapasztalatok továbbtanulással kapcsolatban (lényeg lent)?

Figyelt kérdés

Szóval 11.es vagyok és lassan olyan helyzetbe kerülök, hogy gondolni kell a továbtanulásra és az ezzel járó többi dologra. Szegedre szeretnék menni az SZTE Tanárképző szakjára és néhány tippet szeretnék kérni ugyanis:

- szeretnék majd albérletben lakni, de nem egyedül (én, barátom és egyik ismerősünk) és nem igazán tudom hogy működik ez a dolog (szeretnénk minél olcsóbban megúszni)

- tanulás mellett valószínüleg részmunka időben kellene dolgoznom a pénz miatt, és az érdekelne ez vajon kivitelezhető e, illetve ha valaki van/volt hasonló helyzetben hogy oldotta meg (otthonról amit kapnék támogatást nem lenne elég ezért kérdezem)?


Ha valaki esetleg megosztaná saját tapasztalatait azzal rengeteget segítene.Előre is köszönöm!



2016. jan. 27. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Kollégium? Szegeden van pár koli, nézz utána szerintem, havi max 20-25000, második félévtől már ösztöndíjra is pályázhatsz, első félévben meg részmunkaidőben dolgozhatsz. :)
2016. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nos a kollégiumot nem igazán szeretném, bár anyukám azt szeretné.
2016. jan. 27. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Jogos, van persze hátránya, de ha nincs megfelelő anyagi támogatás az első 1-2 hónapban akkor nehéz lesz. Egyébként elvileg lehet olyat csinálni, hogy félév után kilépsz a koliból, esetleg lehet ez is egy megoldás: első félév koli, után ha összeszedtél annyi pénzt a munkával, hogy az albérletet tudod rendesen fizetni, akkor mehetsz is:)
2016. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hmm.. nem olyan rossz ötlet, megfogom fontolni.

De még szívesen várom az ötleteket. :)

2016. jan. 27. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!