Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz ötlet? Utólag jelentkezn...

Rossz ötlet? Utólag jelentkezni emelt érettségire

Figyelt kérdés
Szóval ha idén érettségizek, de esetleg jövőre úgy döntök hogy egy olyan szakra szeretnék jelentkezni amihez mondjuk emelt matek kötelező, akkor nagyon "kínos" lenne jövőre letenni? idén nem merek még egy emeltet bevállalni(főleg nem olyat ami csak a "c"-tervhez kell x) ) És az szerintem pontok szempontjából is kedvező lenne, mivel a közép %-át szàmolnák plusz az emelt 50pontja, ha úgy sikerül. Nagyon hülye gondolat? :/

2016. jan. 27. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem,idén én is közepet akarok írni magyarból,aztán jövőre(vagy ősszel) leteszem az emeltet:)
2016. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem értem..ha idén érettségizel, és jövőre viszont emeltezni akarsz egy tárgyból, akkor idén nem fogsz sehova se felvételizni csak majd jövőre?
2016. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De fogok, de nem biztos, hogy bejutok mivel nagyon magas a ponthatár. És van egy másik szak is ami tényleg csak olyan, hogy ha az első véglegesen nem jön össze, de ahhoz emelt matek kell. Most is teszek majd emeletet, de matekból nem akarok, mert nem tudnék felkészülni így 3 hónap alatt és inkább a középszintűekre koncentrálnék, és megpróbálok egy jó közép mtekot csinálni, mivel a pontok szepontjából sokkal jobb egy közép mint egy gyenge emelt.

De igen, lehet, hogy halasztok egy évet, ha úgy jön össze, habár nem szeretnék. De még mindig jobb mint olyan szakra menni, ami egyátalán nem érdekel... :)

2016. jan. 27. 22:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, én programtervező-infót jelölöm be első helyre. :) 294 volt a ponthatár tavaly, mindenből középszinten érettségizek, matekból és infóból is egyaránt. Matekból és infóból egy 70-75%-ot összehozok, én leszek a világ legboldogabb embere! :D Hetente 2-szer járok magántanárhoz, és gyakorlok..remélhetőleg összejön.
2016. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ahh hajrá! :)

Biztos meglesz! jó kis szak lehet :3

De jó lenne ha nekem is ennyi pont kellene T-T

2016. jan. 27. 23:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt viszont vedd számításba, hogy az emelt +50 pont csak akkor jár, ha az emelt eredményével számolják a felvételi pontokat. Olyan nincs, hogy a közép eredményével, és csak úgy, mert van emelted, pluszpontot kapsz.
2016. jan. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ehmm... hát nekünk előadáson az igazgató/ igazgató helyettes mondta, hogy így van. o-o

Vagyis hogy mindig a számodra legjobb eredményt számolják, ha van emelted 45% felett +50 pont.

Te hol olvastad, hogy nem így van?


A többi kommentelő hogy tudja? :)

2016. jan. 28. 17:30
 8/10 anonim ***** válasza:

"Vagyis hogy mindig a számodra legjobb eredményt számolják, ha van emelted 45% felett +50 pont."

Ez önmagában igaz, csak kicsit pongyola a megfogalmazás. Az emeltnek felvételi tárgyból kell lennie, és az érettségi pontokat is az emelt eredményéből kell számolni, csak akkor jár a +50 pont.


A leghitelesebb forrás erre:


423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet a felsőoktatási felvételi eljárásról


"19. § (1) Amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsga alapján számítják, a jelentkező az emelt szinten teljesített legalább 45 százalékos eredményű érettségi vizsgáért érettségi többletpontra jogosult.

(2) Ha a jelentkező az (1) bekezdés alapján jogosult az érettségi többletpontra, emelt szintű érettségi vizsgatárgyanként 50 érettségi többletpontra jogosult."


A "a számodra legjobb eredmény" annyit jelent, hogy ha többféleképpen is kiszámolható a pontszám (pl. ebben az esetben, ha kétféle szintű érettségid van, de rengeteg más eset lehetséges), akkor kiszámolják az összes lehetőséget, és a legmagasabbat fogod kapni. Ettől még pontszámot csak szabályosan lehet számolni.

2016. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom...


Minket így tájékoztattak, hogy ha van emelt45% felett akkor jár az 50 pont.

Még utána járok ennek.

2016. jan. 28. 19:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Nemkell semminek utánajárni, úgy van, ahogy a hetes írta.
2016. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!