Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mezőgazdasági és élelmiszeri...

A mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
A tantervet olvastam, három félév matek van, I-III-ig sorszámozva. A matek III témakör az milyen amúgy? Vagy szak váltogatja, nem a sorszám? Mert az I azt tudom, hogy integrálás, deriválás stb, a kettő ennek a folytatása, és kibővitve új anyagokkal, de a harmadikat nem tudom még. Nagyon nehéz amúgy, vagy tanulható?

2016. jan. 30. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezen a szakon tanulok.

Tanulhatónak tanulható viszont nagyon nehéz. De nem lehetetlen megcsinálni. Többeknek sikerült már. :D

A mezőgépész diploma viszont nagyon megéri. Nagyon kevesen vannak és akik végeznek is nagyrészt az otthoni gazdaságukat viszik tovább. Az országban két releváns Mezőgazdasági és Élelmiszeripari gépészmérnöki oktatás van. Gödöllőn és szegeden. Szegeden inkább az élelmiszeripari oldal erős míg a Gödöllőn a mezőgazdasági.

Gyere te is mezőgépésznek! :)

2016. jan. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nem számítottam rá, hogy van olyan, aki ezt végzi, és válaszol. A statisztikát olvastam, hogy nagyon sokan elhelyezkednek vele. A Nyíregyházi Főiskolán végezném, ez közel van hozzám, nem tudom mennyire színvonalas ott, de ez a képzés körül-belül négy öt helyen van összesen az országban, ha jól olvastam.
2016. febr. 1. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!