Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a magyar és a...

Mi a különbség a magyar és a kelet-ázsiai matematikaoktatás között? Ha átvennénk az ő módszerüket, nálunk is lehetnének a diákok olyan jók matekból?

Figyelt kérdés

Elmondható, hogy általánosságban a magyar tanulók legutálatosabb tantárgya a matematika. Még az elitebb középiskolákban is kevesebb osztályonként az olyan diákok száma, akik jók matekból, mint akik rosszak.


Kínában, Japánban és Szingapúrban viszont kivételes mind a diákok, mind az iskolát végzett felnőttek matematikatudása.


Ők mit oktatnak másképpen, mint mi?



2016. jan. 31. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

> Kínában, Japánban és Szingapúrban viszont kivételes mind a diákok, mind az iskolát végzett felnőttek matematikatudása.


Ez csak sztereotípia. Magyarországon sokkal többet kéne átvenni mint egyszerűen egy-egy tárgy oktatását. Nekem a kedvenc kérdésem a következő: aki most megy elsőbe az -- ha egyáltalán létezik ilyesmi még akkor -- a 2070-es, 2080-as években megy nyugdíjba. Mit tudunk tanítani nekik aminek akkor hasznát veszik? Én nem tudom, hogy fog a világ kinézni akár csak 2040-ben, 2050-ben, hogyan tudnánk bármi hasznosat tanítani nekik? Hát, csakis úgy hogy magát a tanulást tanítjuk meg nekik, meghagyjuk, óvjuk, fejlesztjük a kíváncsiságukat, a tudásvágyukat ami minden gyerekben megvan csak a magyar iskola kiöli belőle.


Hogy aztán tudja-e mi két halmaz metszete és a másodfokú egyenlet megoldóképlete az nem túlságosan fontos. Az sem hogy az algoritmus al-Khwarizmi nevéből ered, az azért igen hogy az evolúció egy algoritmikus folyamat és így tovább.

2016. febr. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

"Nekem a kedvenc kérdésem a következő: aki most megy elsőbe az -- ha egyáltalán létezik ilyesmi még akkor -- a 2070-es, 2080-as években megy nyugdíjba. Mit tudunk tanítani nekik aminek akkor hasznát veszik?"

Erről szól az élethosszig tartó tanulás. Aki nem fejleszti, képzi magát folyamatosan ne sok jóra számítson.


"Ők mit oktatnak másképpen, mint mi?"

A matematikát, meg úgy összességében mindent. A kultúra és a társadalom is teljesen más, de ott is vannak problémák.

2016. febr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itthon a legnagyobb gond az, hogy senki nem akar tanulni. Itt az a fontos maximum, hogy jó legyen a jegy. Az hogy mögötte milyen tudás van sajnos senkit nem érdekel. Nem a matematikaoktatással van itt gond, hanem úgy alapjában az oktatással és az emberek hozzáállásával is.
2016. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!