Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 2016 szeptemberben induló...

A 2016 szeptemberben induló képzések e-felvételijében tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy-két dolog, ami nem igazán tiszta nekem.

- Ebben az évben is van 9000 ft eljárási díj vagy nincs? Az egyik helyen azt olvasom, hogy van, a másikon, hogy nincs. Az e-felvételi egyébként azt írja ki nekem, hogy nincs fizetési kötelezettségem (3 szakot jelöltem meg).

-Mivel csak természettudományos tantárgyat választhatok ki, olyat is írhatok be, amit 1-2 évben tanultam csak? Mert pl. bioszból jobb jegyeim voltak, de azt csak 1-2 évben tanultam. Jelenleg a fizikát írtam be, amiből rosszabb voltam, de azt tanultam 4 évig. Megtehetem, hogy inkább a bioszra cserélem?

-Jelenleg még nincs tüdőszűrős leletem. Félek, hogy nem lesz kész február 15-ig és így nem tudom csatolni róla a másolatot. Február 15 után is lesz még lehetőségem ezt pótolni? (akár postán, akár online)

-Olyan szakra felvételizek, ahová kell alkalmassági vizsga. Igaz, még ennek tüzetesebben nem néztem utána, de ha már itt vagyok megkérdezem ezt is :) A 4000ft-ot az iskolának kell majd utalni? Na de ha több intézményt jelöltem meg, és olyan szakokat ahová kell az alkalmassági vizsga, akkor is csak egy helyre kell fizetnem, vagy ez hogy van? És elmenni csak elég az egyik helyre, vagy meg kell jelennem mindenhol?


Bocsi, ha hülyeségeket kérdeztem, előre is köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 3. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

- Az alap 9000 Ft-os díjat eltörölték, idén már nem kell fizetni akkor, ha csak 3 vagy kevesebb szakot jelölsz meg. Így ezzel neked nincs dolgod.

- Igen, viheted a biosz jegyeket, csak arra figyelj, hogy a bizonyítványodból majd azokat az oldalakat is töltsd fel, amiket amúgy lehet, hogy elfelejtenél (ahol a biosz jegyek vannak).


A többire nem tudok válaszolni, mert nincs benne tapasztalatom.

2016. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- Mi az, hogy 1-2 év? Most 1 vagy 2? Olyan tárgyat írhatsz be, amit legalább 2 évig tanultál. (Csak akkor van ez alól kivétel, ha nincs ilyen term. tud. tárgyad, akkor 2 különböző tárgyat is beírhatsz.) Tök mindegy, mit írsz be, így ami jobban sikerült, azt célszerű.


- A tüdőszűrést nem tudom, de logikusabbnak tartom, hogy elfogadják a hiánypótlásig is. Sőt, a tüdőszűrés amúgy is akkor a legjobb, ha friss, ezért szokás pár évente ismételni. De ezt szerintem kérdezd meg az OH-tól vagy az intézménytől, mert a tüdőszűrés speciális dolog.

(Egyébként olyan helyre menj, ahol 1-2 nap alatt kiadják. Nekem is volt ilyen gondom, mikor egy munkahelyem kérte, és addig nem tudtuk aláírni a szerződést sem, amíg nem volt. Az egyik helyen valami 2 hetet ígértek, ezért átmentem egy másik helyre, ahol másnapra megcsinálták. Fizetni így is, úgyis kell.)


- Az alkalmassági vizsgát az intézmények tartják, nekik kell fizetni. Ha több hely is elvár alkalmasságit, és nem fogadja el a máshol szerzett alkalmasságit, akkor sajnos több helyre kell fizetni.

2016. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves utolsó! Hülyén írtam le valóban...első két évben tanultam (én magamban így értettem). Az alkalmassági vizsgát úgy olvastam elfogadja egyik iskola a másikét.
2016. febr. 3. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy alkalmassági vizsga díját kell befizetned. Ahol teszed az alkalmasságit, oda kell majd befizesd. A többi intézménynek, ahova jelentkeztél el kell fogadja ezt az alkalmasságit, annak ellenére, hogy nem náluk tetted, ha van ilyen a jelentkezéseid között.

Tüdőszűrő eredményét feltöltheted július 12-ig.

2016. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!