Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mindenki által jól ismert...

A mindenki által jól ismert "rágörcsölés" ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az, hogy rágörcsölök egy-egy dolgozatra időnként előjön időnként eltűnik. De amikor pont van olyan szerencsém és megtörténik akkor mindig jól rájárok. Most jelen esetben matematikával volt ilyen gondom, hogy dolgozat előtt teljesen jól tudtam mindent, kikaptuk a feladatokat és azonnal beblokkolt az agyam. Néhány órával később pedig már megint teljesen jól tudtam az anyagot (csak ugye bár ezzel sokra nem megyek már).

Na és hogy a kérdésre is rátérjek ez ellen mit lehet tenni? Hogyan nyugtassam meg magam?

Ha meg rossz helyre tettem a témát bocsánat, de fogalmam sem volt, hogy ez hova való. :D



2016. febr. 3. 21:16
 1/1 anonim válasza:

Figyeld magadban ezt a görcsölést,ez egyfajta érzéssel jár.

Tehát figyelj erre az érzésre.

Ne gondolkozz róla, hanem egyszerűen csak figyeld az érzést. Úgy is mondhatnám, hogy érezd ezt az érzést. Tehát nem gondolkodva , hanem érezve figyelj.


Ezt úgy is mondják, hogy "tudatos figyelem". (nem hétköznapi értelemben vett tudatosságról van szó.


Szóval ha ezt megtudod tenni , egyszerűen csak megszűnik a görcs.


Ezt gyakorold, aztán majd ráérzel a lényegre.


Megpróbálhatod azt is , hogy egyszerűen csak figyeled a lélegzetedet egy kicsit. Ne befolyásold ne változtasd , csak figyeld ahogy veszed a levegőt,és ahogy kifújod.


Ez is lenyugtathat,megszüntetheti a görcsöt.


Azért kísérletezhetsz előtte, kevésbé éles helyzetben ,tehát ahol még ennyi kockázat sincs hogy rossz jegyet kapsz.

2016. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!