Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy tanuljátok a kémiát?...

Ti hogy tanuljátok a kémiát? Nekem sehogy sem megy. (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon jó eszű gyerek vagyok, például történelemből a tanár elmesél egy háborút, azonnal meg is jegyzem és kész.

Kémiában viszont a tanár nem magyaráz semmit, leír a táblára mindent és kész, magold be...

Ti ilyenkor mit tennétek? Nem tud magyarázni érthetően akkor sem ha kérik. Ti is szoktatok magolni?

Tudtok oldalakat, videókat ahol érthetően elmagyarázzák a kémiát? Köszi a választ!



2016. febr. 4. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Írj konkrét témát, mert elég tág így, hogy "kémia". :)
2016. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké.

Kémia átalakulások amit most veszünk.

9. Osztály. ezt tényleg írhattam volna, bocsi.

(Kémiai reakciók típusai)

2016. febr. 4. 18:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig picit rosszul érzem magam, mikor ilyet látok. Sajnállak a tanárod miatt tényleg.. viszont azt egy életre jegyezd meg; hogy a kémiát NEM lehet magolni! Aki ezt megteszi az halálos merényletet követ el maga ellen, ugyanis logikusan felépítve kell látni a dolgokat a kémiában. Egymásra épülnek az információk, és az összefüggéseket meg lelehet vonni miközben tanulod, ez a nagyszerű benne =)

Van 1 oldal amit kifejezetten csak ajánlani tudok, - ugyan van benne kicsit emeltebb anyag - de maximálisan érthetően videókkal, példákkal szemléltetve magyaráz és neked is ad feladatokat: [link]


Apropó a reakciótípusokhoz pedig ajánlani tudom hogy olvasd el korábbi irományom egy kérdésnél. Nagy átfogóan leírtam a legjavát, ezekkel azért nem árt tisztába lenni: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Továbbá egy nagyon hasznos & érdekességeket is tartalmazó oldal: [link]



/Kémia szakos =)

2016. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as szintén


Utolsó linknél elcsúsztam: [link]

És itt a kémiás résznél választhatsz, nézhetsz vidiket és tananyaghoz szorosan kapcsolódó dolgokra fényt deríthet ;)

2016. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon kedves vagy! :) remélem segíteni fog!
2016. febr. 5. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én könyvből tanultam. Nekem se volt valami jó tanárom, de a dogák is marha könnyűek voltak. Ha van könyved azt olvasd, ha nincs kölcsönözz a könyvtárból. Ha érettségizni akarsz belőle, akkor meg plusz feladatgyűjtemény, azokba is van elmélet. De ha van még érdésed írj bátran privátba!
2016. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!