Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik szakot...

Szerintetek melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Mindenképp gazdasági szakon szeretnék tovább tanulni, mert jól megy a matek és érdekel is.

Viszont nem tudom, hogy melyiket jelöljem meg első helyen.

A 3 szak tantervét összehasonlítottam egy táblázatban:

[link]


Ez alapján ti melyiket jelölnétek első helyen?


2016. febr. 10. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mit keres a kérdésed a gyereknevelés témában?
2016. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kamaszok véleményére lettem volna kíváncsi.
2016. febr. 10. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben átgondolnám, hogy melyik végzettséggel milyen pozícióban tudok majd elhelyezkedni, és aszerint döntenék.
2016. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ha csak a tárgyakat nézzük, szerintem a pénzügy és számvitel tűnik a legkomolyabbnak.de egyátalán nem ilyen irányban tanulok tovább, szóval lehet nem reális a véleményem. amúgy van több ismerősöm aki pénzügyön végzett. el tudtak helyezkedni, jó fizetéssel.

a többi szakról nem sokat tudok. szerintem alaposan olvass utána, hogy melyikkel van a legtöbb lehetőség, melyik kevésbé túltelített..esetleg ha van terved külföldön, akkor melyikkel lehet ott elhelyezkedni? stb

legalábbis én ilyen szempontok alapján szűkítettem anno magamnak, hogy hova menjek.

bár én 2 nagyon hasonló szak között vaciláltam. most már látom, hogy rosszul döntöttem. de szerencsére mesterképzésen mehetek azon a szakon(nagyon hasonló a mostani Bsc-sel ). úgyhogy ezt is nézd meg, hogyha esetleg nem jól döntesz, van -e lehetőséged ilyesmire:)

és ha tudsz beszélgess olyanokkal akik már felsőbbévesek az adott szakon, esetleg már végeztek. az adott egyetem facebook csoportját ajánlom kérdezgetésnek.

'van -e itt valaki aki az xy szakra jár? ha igen tudna nekem mesélni róla stb' biztos kapsz választ:)

2016. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én már nem kamasz vagyok, hanem 35, de a helyedben vagy az elsőt vagy.a harmadikat választanám.

Az elsőt akkor, ha inkább az általános közgáz érdekel, a harmadikat akkor, ha jobban szeretnél inkább a könyveléssel/mérleggel foglalkozni.

2016. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a nemzetközi gazdálkodást választanám.
2016. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is most vagyok végzős, és az kb. osztályom fele gazdasági szakot jelöl meg első helyen, hatalmas lesz szerintem a túljelentkezés. A nemzetközi gazdálkodást ha jól tudom 1 ember merte bevállalni, mivel ott nagyon magas a ponthatár, a legtöbben a gazdálkodás-menedzsmentet jelölik meg.

Én így jelölném őket sorban: nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, gazdálkodás menedzsment.

Ha végképp nem tudsz dönteni a 3 szak közül, akkor jelöld meg mindet, és valamikor lesz még lehetőség sorrendet változtatni, addigra hátha jobban megfogalmazódik benned, hogy melyik érdekelne leginkább! Sok sikert!:)

2016. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!