Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételi jelentkezés...

Egyetemi felvételi jelentkezésnél melyik OM azonosítót kell megadni?

Figyelt kérdés
Ősszel érettségiztem a Kormányhivatal által. A felvételiben a "Középiskola adatai" résznél nem tudom hogy melyik OM azonosítót kell megadni, mert az iskolai bizonyítványomban és az érettségi bizonyítványomban teljesen más van. Az érettségi bizonyítványomban a Kormányhivatal OM azonosítója van.

2016. febr. 11. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A tanulói hallgatói azonosítóra gondolsz? Mert az egy 11 jegyű hetessel kezdődő szám, ez alapján könnyű megtalálni.
2016. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, te úgy jelentkeztél érettségire (egy kormányhivatalnál), hogy már nem volt tanulói jogviszonyod? Ha érettségi bizonyítványt is kaptál tőlük, akkor ez azt jelenti, hogy buktál korábban egy vagy több érettségit, és a középiskolai tanulmányaid végén nem kaptál érettségi bizonyítványt?


Az érettségi bizonyítványban KH kezdető OM azonosító van? Mert a kormányhivataloké így kezdődik. Persze ez esetben az érettségibe a kormányhivatal adatai vannak beírva (név, cím, stb., tehát nem csak az OM-ből vehető ez észre).


Egyébként a konkrét választ én sem tudom. A Felvi.hu konkrétan középiskola OM azonosítót kér, középiskola típussal és munkarenddel. A kormányhivatal meg nem középiskola. A Felvi.hu feltételezi, hogy ugyanott szerezted az érettségi bizonyítványt, mint a középiskolai bizonyítványt. Őszintén szólva eddig nem is tudtam róla, hogy a kormányhivatalok állítanak ki érettségi bizonyítványokat, abban a hitben voltam, hogy azt mindenképp egy oktatási intézmény állítja ki (még ha a hivatal is osztja be a jelentkezőket), de most láttam, hogy a hivataloknak is van OM kódja, szóval elbizonytalanodtam.

2016. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos úgy alakult hogy nem sikerült középiskola végén érettségi bizonyítványt szereznem. Konkrétan emelt matekból húztak meg. Ősszel újra jelentkeztem a kormányhivatalnál és most sikerrel zárult a vizsga. És ennek a kormányhivatalnak az adatai vannak feltüntetve. Csak hogy ilyen esetben én nem voltam tanulói jogviszonyban ezáltal (szerintem) kívül esek azon választási lehetőségeken melyeket az oldal felkínál. És én nagyon nem szeretném emiatt elbukni az egyetemi felvételit, ha már idáig eljutottam. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni konkrétumokkal.
2016. febr. 11. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a Felvi.hu ügyfélszolgálatán! Egyébként szerintem majdnem mindegy lesz az OM kód, úgyis feltöltöd a dokumentumokat.
2016. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már írtam nekik e-mailt, de még nem válaszoltak. De attól tartok hogyha kitöltöm és esetleg nem a megfelelő OM kódot adom meg, akkor az eltérések miatt érvénytelen lesz a jelentkezésem.
2016. febr. 13. 11:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem lesz érvénytelen a jelentkezés.
2016. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A probléma megoldva. Az iskola adatait kérték.
2016. febr. 13. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!