Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi bizonyítvány...

Az érettségi bizonyítvány másolatát be kell küldeni postán is?

Figyelt kérdés

Éppen töltöm kifele az e-felvit, és a dokumentumoknál járok. Ott ha rákattintok az "érettségi bizonyítvány" pontra, akkor a következőt írja: "...Figyelem! Az érettségi bizonyítvány (és amennyiben van) a tanúsítvány(ok) fénymásolatát be kell küldeni. Az Oktatási Hivatal a dokumentumok valódiságát ellenőrzi..."


Ezek szerint be kell küldeni postán is?


2016. febr. 12. 13:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha igen, akkor miért kell feltölteni digitálisan is?
2016. febr. 12. 13:39
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. A fénymásolat beküldése alatt itt azt értik, hogy küldd be a beszkennelt verziót.
2016. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válasz teljesen értelmezhetetlen.

Ha egyszer oda van írva, hogy a fénymásolatát be kell küldeni, akkor mi a kérdés?

2016. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te nem tudod értelmezni, de attól nem kell beküldeni postán a fénymásolatot. Ez egy pongyola megfogalmazás, az összes típusnál kicsit érdekesen fogalmaznak, pl. középiskolai bizonyítványnál is oda van írva, hogy csatoljam a bizonyítvány másolatát. (Fény)másolatnak simán lehet nevezni a szkennelt dokumentumot is, hiszen fény alapú elektronikus másolat, csak kicsit szokatlan.


A hitelesítésnek csak az egyik formája a postai beküldés, igazából így 2016-ban nem is érdemes postára járni. Ott van az Ügyfélkapus hitelesítés, ráadásul Ügyfélkapura szükséged is lesz, ha államira mész, mert az elektronikus kapcsolattartást az OH az Nftv. szerint már csak úgy tartja veled állami ösztöndíj ügyben.


De lehet olvasgatni a felvi.hu tájékoztatóit, pl. itt van leírva, mi a dokumentumbeküldés folyamata (a "vagy" szó jelentése elvárás):

[link]


Persze lehet beszólogatni, okoskodni, felőlem beküldhetitek az érettségi fénymásolatát 30 példányban is, ez nem az én bajom, én sikeresen felvételiztem már 2-szer is úgy, hogy egy rohadt papírt nem küldtem az OH részére.

2016. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha nincs ügyfélkapuja, akkor be kell küldeni! Nem 30 példányban, hanem 1-ben! És hogy a szkenneltet nyomtatja ki vagy az eredetit fénymásolja, az semmit nem változtat a beküldési kötelezettségen.
2016. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak a hitelesítő adatlapot kell beküldeni postai hitelesítésnél is. Illetve azokat a dokumentumokat, amik NEM lettek feltöltve az e-felvételiben, ez egy plusz lehetőség, akinek nincs lehetősége szkennelni.


Nem tudom, honnan jön ez az újabb elmélet, miszerint postai hitelesítésnél küldjünk be dokumentum-másolatokat is. Ez aztán nem tudom, a felvi.hu tájékoztatójából hogy jött ki, mivel a hitelesítési módok egyenértékűek.


De a hülyeség az terjed erősen.

2016. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség? Elmélet? "Figyelem! Az érettségi bizonyítvány ... fénymásolatát be kell küldeni" Nem ezt írja a felvi?
2016. febr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De, ezt írja. Beküldte az elektronikus fénymásolatot interneten, az e-felvételi rendszerbe. Ezzel vége is.


De, tegyük fel, hogy be kell küldeni postán (ami nem igaz, mert ilyen sehol nincs leírva, de az elmélet kedvéért). Ez esetben mire alapozod azt, hogy CSAK postai hitelesítés esetén kell beküldeni, másképp nem? Ez logikai bukfenc.


Amúgy lehet itt izmozni a hülyeséggel, engem nem zavar, de igazad az nem lesz.

2016. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!