Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik gazdaságtudományi...

Melyik gazdaságtudományi szakon van a legkevesebb matek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 13. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A gazdasági szakokat alapvetően 3 kategóriába lehet sorolni.


Tier 1:

- gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés

- alkalmazott közgazdaságtan

/* itt van a legtöbb matek, emelt szintű érettségi szükséges a felvételihez */


Tier 2:

- pénzügy és számvitel

/* egy fokkal kevesebb matek, mint AK-n és GPME-n, nem kell emelt szintű érettségi */


Tier 3:

- nemzetközi gazdálkodás

- gazdálkodási és menedzsment

- emberi erőforrások

- kereskedelem és marketing

- turizmus és vendéglátás

/* ezeken a szakokon van a legkevesebb matek, be lehet kerülni pl. angol-történelem érettségi kombóval is */


Legkevesebb matek alatt azt értem, hogy 4 félévig tanusz matematikát. Én a BME-n tanulok, itt van analízis 1, analízis 2, gazdaságstatisztika és ökonometria.

Ezeken a tantárgyakon kívül persze rengeteg olyan tárgy van, ahol szükség van a matematikai ismeretekre, pl. közgazdaságtan 1, közgazdaságtan 2, vállalati pénzügyek, stb.

2016. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a választ, akkor a 2-es matekommal meg se próbáljam inkább pl - gazdálkodási és menedzsment vagy emberi erőforrást? vagy esetleg egy pénzügy-számvitel okj-t?
2016. febr. 13. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 2-es matekkal mentem GM szakra. 2-szer buktam analízisből, aztán nyáron heti 3-szor jártam matek tanárhoz, vettem könyveket és otthon napi 2-3 órát tanultam, gyakoroltam. Nyár végére sikerült felzárkóznom és azóta már megcsináltam az analízis 1 és 2 tantárgyat.

Szóval nem lehetetlen, csak akarni kell.

2016. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!