Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy ha öt évnél...

Igaz az, hogy ha öt évnél hosszabb osztatlan képzésre jelentkezek,14 állami félév jár?

Figyelt kérdés
Tavaly elhasználtam kettő állami félévet, ott hagytam a szakot és most ismét jelentkeztem, ezúttal egy 11 féléves osztatlan szakra (általános+középiskolai tanárképzés) Ezek szerint nekem járna a 14 félév, vagyis 12 mert már kettőt elment?

2016. febr. 15. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Így van, igaz. Lehet szabadon választhatókként tudod akkreditáltatni az eddig megszerzetteket a másik szakról, esetleg ez könyebbség lehet.
2016. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Alapból 12 félév jár.

Ha 5 évnél hosszabb a képzés, lásd orvosi, akkor 14 félév.

Ennél több senkinek.

Viszont olyan nincs, hogy itt elhasználok X évet, aztán átmegyek a másik helyre, ott Y évet.

Amikor beiratkozol egy egyetemre, az ott várható tanulmányi időtől függ.


Konkrétan: Ha én elmegyek valahová 2 évre, majd jelentkezek az orvosira, akkor ugye 16 félévnél tartok.

A megmaradt 1 évért nekem fizetnem kéne.


Milyen szakra jelentkeztél?

2016. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Valóban úgy szól a mantra, hogy 5 évnél hosszabb képzésre 14 félév jár. De ott a másik mantra, hogy legfeljebb képzés ideje + 2 félévet támogat az állam. Ez alapján kérdéses számomra, hogy 11 féléves képzésre 13 vagy 14 államilag támogatott jár-e.
2016. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első, tapasztalatból vagy benne ennyire biztos, hogy jó a gondolatmenetem, vagy csak így logikus számodra is?.D


Erre a kérdésre még a Felvi sem tudott normális választ adni, rendesen el kellett nekik magyaráznom, hogy hogy gondolom, még várom a válaszukat, ma éjfélig van ügyfélszolgálatuk, hátha addig megérkezik, utána lezárják a jelentkezést. Ez persze az én hibám, hamarabb kellett volna intézni.


magyar-latin tanárira egyébként. Latintanárként nem valószínű, hogy kapok munkát, de van belőle felsőfokú nyelvvizsgám és gondoltam, miért is ne. Ha csak a magyart tudom tanítani, már nyertem, az a mindenem.

Azért 11 félév egyébként, mert a magyart lehet csak általános iskolai képzésként csinálom meg, latinból pedig csupán középiskolai létezik. Ezáltal lesz 5.5 éves az egyetem. A kérdés, kapok-e 12 félévet rá?.D

2016. febr. 15. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kérdés mer annyi jár. 14 félév. Mert 6 félévesre miért járna 12 félév, ha szerinted +2 félévet támogat az állam?

14 félév jár, ha arra a szakra felvesznek. Ennyit fognak megállapítani, mihelyst beiratkozol. Azután megnézik mennyi államist használtál el, így levonnak 2-öt. Marad 12. Mivel 11 féléves a képzésed, az állam +2 félévvel többet támogatna, ha lenne annyid, de mivel csak 12 államisod van ezért max ennyit támogat, a ha nem végzed el 12 félév alatt a 11 féléves képzést, a további féléveket neked kell fizetned, hogy elvégezd.

2016. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Különben a jelentkezésed az e-felvin nyugodtan add be, ha nem kapsz választ a felvitől, akkor is. Mert a jelentkezés nem kötelez semmire, ha felvesznek az sem kötelez semmire, amíg nem iratkozol be. Nyugodtan add be a jelentkezésed, veszteni valód nincs vele.
2016. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Mert az állam képzési idő + 2 évet támogat. 12 támogatott félévet kapsz alapvetően, DE egy képzésre legfeljebb képzési idő + 2 félévnyi állami támogatást használhatsz fel. Így pl egy 6 féléves képzésben legfeljebb 8 félévet tölthetsz el államin, a maradék 4-et arra a képzésre nem használhatod fel. Ezért ötlik fel bennem a kérdés, hogy egy 11 féléves képzés során 13, vagy 14 félévet használhatsz fel államiból.
2016. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Képzési idő + 2 FÉLévet*, sorry.
2016. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Miért ötlik ez fel benned? A 6 féléves képzés során 12 vagy 11 félévet használhatsz el? Csak 8 félévet, hiába van 12, nem? Itt is hiába van 14, max 13-at finanszíroz az állam 11 féléves képzés esetén. De attól 14 van. Azaz ha volt korábban másik államis féléved ebből kell levonni.
2016. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!