Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szóljak vissza a...

Hogyan szóljak vissza a matektanárnak?

Figyelt kérdés

Érettségizek idén.

Mindenből többnyire ötös vagyok, jó tanulónak számítok, de a matek rémesen megy. Én vagyok a leggyengébb, avgy talán az egyik leggyengébb. A matektanár (nő) folyton beszólogat nekem, megjegyzést tesz a tudásomra. Egy hétig beteg voltam, ma mentem először, egyből leszidott, amiért nem pótoltam még semmit. Pedig csak nem tudtam kapni egy épkézláb jegyzetet a csoportból. Másokkal is szemétkedik, de nem telhet el úgy matekóra, hogy én ne legyen felszólítva. Sose tudom a választ, nemigen értem meg,amiket mond.Mindig megaláz, én meg zavarba jövök, nem szólok semmit,vagy csak rosszat,a többiek mindig kinevetnek. Néha el se magyarázza a dolgokat rendesen. Ma is, amikor felszólalt egy lány, hogy miért lett a4= 7, akkor annyit mondott a tanár, hogy ezt az anyagot már régóta vesszük, és nézzen utána. Járok matektanárhoz,de csak hetente egyszer, mert annyi pénzünk nincs, hogy kétszer is járjak egy héten, 4 matekórát meg azért nem lehet 1- 1,5 óra alatt bepótolni. Ma majdnem sírógörcsöt kaptam, és nem tudom, hogy meddig bírom meg, már izgulok a felvételi miatt, az érettségi miatt (más ismerőseim már megtanulták minden tárgyból a 4-es anyagot, és az érettségire készülnek+ismételnek, mi sehol semmi, angolból el se kezdtük a 4-es könyvet, otthon próbálok egyedül haladni vele...) . Mit mondjak neki ? Nem érdekel, ha megsértődik, adjon kettest érettségin, de nem tudok még 3 hónapot így kibírni. Mit tennétek a helyemben? Iskolát váltani nem akarok már.



2016. febr. 15. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérd osztálytársad segítségét a matekhoz és ne a tanárral foglalkozzál.
2016. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezért nehogy idegeskedj. Igaza van az elsőnek, próbálj valakitől segítséget kérni! A tanárt meg hagyd, 3 hónap aztán az életbe többet nem látod. Gondolj bele 3 hónap és megszabadulsz tőle örökre, ezt a kis időt még fél lábon is kibírod!!! Sok sikert az érettségihez;)
2016. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem valahogy átmegyek matekból :D

Sajnos az osztálytársaim közül nem sokakkal vagyok jóban, akikkel meg igen, azok hasonlóan nem értik, mint én. Valamivel jobbak, de annyira ők sem értik, hogy elmagyarázzák nekem. Időnként kísérletet tettünk rá régebben, de a kérdésimmel annyira összezavartam őket, hogy már nemigen vállalkozik senki :´D

2016. febr. 15. 21:50
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Fogj egy példatárat, és kezdjétek közösen megoldani. Dobjatok be ötleteket, próbáljátok ki őket, aztán beszéljétek meg. Nem tudom, mennyire mélyen van, amit nem értesz/értetek, de addig próbáljatok leásni.
2016. febr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés jogos, ne most szólj be neki, hanem amikor átvetted az érettségi bizonyítványodat, és ép mindenki indul haza:

-hozzávágod a függvénytáblát, majd ordítod, hogy te b*ds qrva, megpróbáltál megrontani.

2016. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


Ez nagyon jó :´DDDD

2016. febr. 16. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondd neki el ezt a viccet garantáltan nem szól be többet!

Mi történik a matektanárral ha elüti egy autó? Már nem számítt!(: Na ezután tuti nem szól be többet!

2019. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!