Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus, mérnökin...

Gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus, vagy programtervező informatikus szak hármas matekkal esélytelen?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem, de már van érettségim, de nem ezekre a szakokra jelentkeztem, hanem olyanra, amit erősségemnek érzek, csak amúgy ezek is érdekeltek volna, 300 pontom volt, de a matekom csak hármas, az is épphogy, és csak többletpontokkal van ennyi pontom informatikai szakokra, így nem jelöltem meg. Matekból nem vagyok amúgy gyenge, vagyis érettségin még az voltam, mert nem tanultam egyáltalán, és a tanárom se olyan volt, mert sokszor nem is tanított, csak szabad foglalkozás volt matekon. Azóta szorgalomból már sok tananyagot tanultam, és sok mindent értek, csak akkor sem érzem erősségemnek ilyen szinten. Kicsit olyan fura érzés, mert ha viszont megcsinálom ezen szakok valamelyikét, akkor olyan fizetéseket adnak, és olyan hiány, hogy nagyon sokat keresni vele, csak sokan ötös matekkal is kiesnek. Szerintetek jó döntés, hogy nem ezt jelöltem meg? Amúgy később esetleg másoddiplomának mehet, csak még nem érzem, hogy most van itt az ideje ennek.

2016. febr. 16. 14:42
 1/7 lio77 ***** válasza:
100%
Hát a matek elég fontos,az elején analízis van(Gazdinfón legalább is,de azt hiszem a másik kettőn is).Határérték számítás,sorozatok,deriválás,integrálás stb. Szóval infó szakon bizony jelentős a matek. Ha az ok az,hogy középsuliban nem érdekelt,és azért voltál gyenge,attól még mehetsz infó szakra,ha a szorgalmad meg lesz hozzá,be lehet pótolni ami kimaradt a középsuli alatt .
2016. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából mindent megértek matekból, csak idő kell hozzá, ott meg nincs idő, vagy meg tanulom a féléves anyagot fél év alatt, vagy csúszok, és a csúszás sem mehet végig.
2016. febr. 16. 14:50
 3/7 lio77 ***** válasza:
100%
Azért van idő,pont hogy fél év van az anyagra. Azt írtad szorgalomból sok mindent megtanultál már azóta.Egyetemen is ezt kell,ami kevésbé megy,azzal a szorgalmi időszakban is foglalkozni kell. Ha a vizsgaidőszakban,vagy előtte próbálod majd a fél éves anyagot megérteni,akkor tényleg nehéz lesz. De zet neked kell eldöntened majd végül is,én azt gondolom szorgalommal sok mindent meg lehet csinálni,még matekból is :)
2016. febr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy diszkalkuliás és szorgalmas vagy akkor simán teljesíthető a matek. Azért buknak ki sokan mert rájönnek, hogy nem szeretnek programozni, túl lazán veszik a félévet és nem tanulnak stb stb.

Ezekkel a szakokkal az egy dolog, hogy sokat fogsz keresni, meg nagy hiány van ha végzel, DE mindenképp kicsit nézz utána milyen a programozás és szeretnéd-e csinálni. Mert ha nem szereted, akkor szerintem nincs értelme elkezdeni sem.

2016. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ettől kicsit elkedvetlenedtem. Arra számoltam hogy olyan válaszokat kapok, hogy jol tettem, hogy nem erre jelentkeztem, mert a hármas matek nagyon gyenge stb. Valahol igazából azért érdekel, mert menő a szak neve, és az informatika gyors fejlődése stb miatt érdekel, csak ha elgondolkozok, hogy pl valamilyen operációs rendszer megírásához, vagy bármilyen applikációhoz mennyi monoton munka kell, akkor kissé elmegy tőle a kedvem, mert nem tudom mennyire fárasztó, és érdekes annak, aki ezt csinálja hosszú ideje. Amúgy, ha a későbbiekben mégse végzek ilyen szakot alapképzésen, akkor esetleg Felsőoktatási szakképzést érdemes csinálni? Ott nincs matek, és kevesebb a programozás, de irányadásnak jó. Szerintetek?
2016. febr. 16. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt egy osztálytársam, aki szóbelivel lett kettes matekból, infóból pedig csalni próbált a javításnál, hogy meglegyen az írásbelin a kettese (szóbelivel megkapta amúgy), végül gazdinfóra ment. Marhára be volt pánikolva először, aztán még mindig odajár. (2013-ban érettségiztünk)

Szerintem egy próbát megért volna. Nehéznek nehéz, de véleményem szerint nem teljesíthetetlen. Én mérnökire mentem, hozzánk is jöttek nagyon rossz matekosok, aztán valahogy meglett nekik a tárgy, nem is rossz eredménnyel (igen, puskáztak).

2016. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az OKJ nem éri meg. Van olyan csoporttársam most aki OKJ-val jött mérnökinfora, mert mondta, hogy semmit nem ér. Ha van lehetőséged akkor szerintem egyetemre menj vagy ha nagyon nem. Akkor tanulj egyedül otthon. Olyan jó állásokat nyilván nem kapsz meg, de el lehet belőle élni ha jó vagy.
2016. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!