Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Buntudatom van ha elmegyek...

Buntudatom van ha elmegyek itthonrol?

Figyelt kérdés

Most erettsegizek majd iden, es irtozatosan felek hogy nem sikerul. Olyan szinten levagyunk terhelve a suliban hogy az hihetetlen, mivel en 2 ev utan erettsegizek nem 4, es igy borzalmasan nehez tanulni a suliban is az anyagot, plusz teteleket is megtanulni tetelfelelesre, plusz meg matek korepra is jarok, es meg itthon is irogassam az elozo evek erettsegieit.

Egyetemre keszulok, es ezert vagyok bestresszelve. Durvan buntudatom van ha elmegyek itthonrol valahova, mert az van bennem, hogy mivan ha emiatt a 4 ora nem tanulas miatt ( amig pl moziban vagyok ) nem lesz meg a 320 pontom, mert ezt az idot tanulassal is tolthettem volna.

Nem akarom azt erezni, hogy tanulhattam volna tobbet is erettsegire...marmint nem akarok ugy beulni az erettsegi padba hogy erzem, hogy ettol tobbre is kepes lehettem volna..

Ez normalis igaz?

19/L


2016. febr. 20. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
320 pontot az ember röhögve szed össze. Majd szólj, ha esetleg 420 körüli pontot akarsz. Na, azért már dolgozni kell. 320-ért elég lógatni a lábad is.
2016. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Megnézted már a pontszámítás módját a felvi-n, képben vagy azzal kapcsolatban, milyen eredmények kellenek a 320 ponthoz? Mert ahogy az első is írja, azért ehhez nem kell annyira küzdeni, és nem valami normális az, hogy ennyire le vagy miatta terhelve.


Egyébként én már egyetemista vagyok, konkrétan most fogok diplomázni, és a vizsgaidőszakok tapasztalata alapján adok neked egy nagyon hasznos tanácsot: ne tanulj állandóan! A vizsgaidőszak alapvetően sokkal durvább, mint az érettségi, az összes érettségit ha összegyúrod, az még mindig semmi 1-1 db egyetemi vizsgához képest (legalábbis nálunk). Ennek ellenére tudatosan úgy építem fel a vizsgaidőszakokat minden félévben, hogy beleférjen a kikapcsolódás, többféle is. Mert a testednek és a lelkednek is szüksége van arra, hogy pihenjen, hogy más helyzetben legyen. Ki kell kapcsolni néha az agyadat, szórakozni kell, megfelelő mennyiségben aludni stb., és a testednek is szüksége van a mozgásra, kikapcsolódásra, nem lehet egész nap egyhelyben ülni és tanulni.

Hidd el, 3-4 órán semmi sem fog múlni. Ellenben ha elmész egy programja, nevetsz egy jót, kikapcsolod az agyadat, nem stresszelsz stb., utána hazaérve sokkal frissebben tudsz tanulni, könnyebben megy a koncentráció is, mint ha a tanulás 8. órájában vagy már szinte szünet nélkül. Nagyon fontos dolog, hogy kikapcsolódj, elmenj otthonról. Kell a környezetváltozás, kellenek a külső ingerek. Ennél jobban nem tudom már ragozni.

2016. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!