Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diáktársaim, Ti egyetem után...

Diáktársaim, Ti egyetem után külföldre szeretnétek menni vagy itthon maradni?

Figyelt kérdés
Mit tanultok, illetve miért mennétek-vagy maradnátok?
2016. febr. 21. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Kulfold.

Meg gimnazista vagyok,azonban semmikepp nem szeretnek Magyarorszagon maradni. Az oka egyszeru. Edesanyam ertelmisegi munkat vegez,foiskolan tanult. Ennek ellenere a legkevesbe sem becsulik meg,a takaritonok(!!)jobban keresnek nala,pedig mar 30 eve dolgozik. Koszonom,en nem ilyen eletre vagyom.

2016. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
"Értelmiségi" haha :D Mit dolgozik, ha szabad megkérdeznem. :)
2016. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Szeretnék utazni valamennyit, de hosszútávon mindenképp Magyarországon tervezek. Pszichológiát tanulok.
2016. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Gyógyszerészetet tanulok. És mivel 5 évig az állam finanszírozza tanulmányaimat - a szerződés értelmében - 5 évet Magyarországon kell ledolgoznom a diploma utáni 20 éven belül.

Ettől függetlenül én maximum 4-5 évig Németországban szeretnék dolgozni tapasztalatszerzés céljából, utána (már jelentős kezdőtőkével a zsebemben) életet kezdenék Magyarországon, végtére is ez a hazám, és a gyógyszerészek nem igazán panaszkodhatnak a fizetés miatt Magyarországon sem (habár Németországban havi 800-900 ezer forintot lehet keresni kezdőként).

2016. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

#4-es vagyok

Még annyit hozzátennék, hogyha valaki a pénz miatt választ egy szakmát, az nagyobb eséllyel megy külföldre. De ha a szakma szépsége miatt választod azt, akkor Magyarországon is tökéletesen megelégszel vele.

2016. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

#4: Vissza is lehet fizetni azt a tandijat, nem kell feltetlen ledolgozni. Normalis fizeteshez kepest apropenz, foleg 20 evre elosztva.


En penz miatt nem tervezek elmenni, legfeljebb politikai dontesekkel tudnak eluldozni...

2016. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Igazad van, de a gyogyszereszet felevente 750ezer forint, azaz 7 es fel millio forintot nem szivesen fizet vissza az ember. :D
2016. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hogy én is írjak..építészmérnökin tanulok és én Ausztriába tervezek kimenni
2016. febr. 21. 18:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Én gazdasági szakra jelentkeztem (még gimis vagyok, tehát van még pár évem a diplomáig, ami remélem, sikerül). 1-2 évet kipróbálnám, hogy milyen Ausztriában vagy Németországban dolgozni, azonban úgy gondolom, jó fizetést lehet kapni ezekért itthon is. Ha nem muszáj, én nem mennék el, utazgatni tudok innen is világszerte.
2016. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!