Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan keszthetnék el programo...

Hogyan keszthetnék el programozni? Milyen nyelvet tanuljak először? (részletesen)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elekezdeni programozást tanulni (8.osztályos vagyok). Nagyon nagyon egyszerű dolgokat eleinte természetesen,de el szeretném kezdeni.Nem tudom még,hogy programozónak megyek-e vagy villamosmérnöknek,de előbb-utóbb el kell sajátítanom. Természetesen teljesen alap szinten vagyok infóból.Eddig néhány játékot csinálgattam Game Maker-el,de ez nem olyan igazi programozás.

Hallottam a Phyton és a Javascript nyelvekről,hogy elvileg ezeket könnyebben el lehet sajátítani.

De légyszi nagyon részletesen,ha és Win 10-em van,csak úgy mondom,ha számítana ez. És honnan kell ezeket tanulni? Internetről lehet?

Tudom,hogy ebbe nem csak úgy bele kell kezdeni,de én tényleg szeretnék ezzel foglalkozni úgymond hobbi szinten.

Emelt matekra fogok járni gimibe valószínüleg.

Előre is köszönöm szépen,nagyon sokat segítenétek ezzel.


2016. febr. 25. 19:23
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja és mondjuk ha a későbbiekben más programnyelvet pl. C,C++ -ot tanulnék akkor ez segítene vagy az teljesen más nyelvezet és egyáltalán nem hasonlít az ilyen kezdő nyelvekre?
2016. febr. 25. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!