Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ellen is tiltakozunk, hogy...

Mi ellen is tiltakozunk, hogy nem muszáj hétfőn iskolába menni, és hogy kockát inget kellett viselni?

Figyelt kérdés
Valaki kérem világosítson fel, mert nem értem miért alakult ez ki :D

2016. febr. 28. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Elégedetlenek a közoktatással. Amúgy nem "nem muszáj" iskolába menni, mert amúgy kell, de tiltakozásképp otthon maradhatsz.
2016. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HVG cikk részlet:

Az egykori felsőoktatási államtitkár még múlt héten mondta azt, hogy "kinyílt a bicska a zsebében" a tanárok tiltakozása miatt. "Ezért vagyok pipa, ha a tévében nézem, hogy borotválatlan, kócos, kockás inges tanári kar grasszál" – tette hozzá Klinghammer, aki ezzel méltán felhívta magára a tanári közösség figyelmét. Pedagógusok most kockás inges fotókkal üzenik "KlikHammernek", hogy milyen is egy igazi tanári közösség.

2016. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Jaaa, hogy akkor ez nem is a béremelésről szól, szimplán lázadás, mert besértődtek .
2016. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16%

én meg azon nevettem, mikor nyilatkozták a tanárok, hogy este 10-ig készülnek másnap az órákra XD

én nem sajnálom a tanárokat, nyári, téli, őszi, tavaszi szünet, heti kb. 24 kötelező 45 perces óra, amiből felét meg se tartja rendesen...

menjen el gyárba dolgozni és megtudja, milyen heti 48 órákat menni, több műszakba, kevesebb pénzért aztán nem kényeskedne és nem sajnálná a rendes szakemberektől a fizetést... oda mehet kockás ingbe, meg ápolatlanul, de ha én megadom neki a tisztelet, hogy végighallgatom az óráját, készülök rá, akkor elém normálisan álljon ki... pff szánalmas

2016. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kedves #3., valóban nem a béremelésről van szó, de még csak nem is sértődésről, egyszerűen csak a gyermekeink - tágabb értelemben a hazánk - jövője a tét.


Kedves #4, dolgoztam gyárban, szalag mellett, igaz, csak két műszakban... naponta nyolc órát, aztán szabad voltam, mint a madár. Pedagógusként valahogy csak nagy ritkán jött össze a napi nyolc óra, sokkal többször a tíz-tizenkét óra, szóval nyugodtan nevessen csak.

Nem kezdem el sorolni az érvek végtelen sokaságát, amiért most végre megmozdulni látszik a társadalom. Aki nem dolgozott pedagógusként (tisztességesen kidolgozva minden óráját és a pluszokat), aki nem tapasztalta a saját bőrén, mi folyik az oktatásban, aki még mindig ott tart, hogy három hónap nyári szünet, az úgysem érti... és hogyan is érthetné?

Az én "óra"bérem (mert ez az óra sohasem egy óra, mindig több, hol kicsivel, hol sokkal): 2790.- Ft. Épp a múlt héten egy burkoló óránként 15ezerért végzett kontármunkát a lakásomban...

Nem tudom, az ön környezetében milyen tanárok élnek, de én még nem találkoztam olyannal, aki sajnálná a munkáját rendesen elvégző szakembertől a pénzt. Ne dőljön be a demagóg szövegeknek. Az igazság sokkal árnyaltabb, sokoldalúbb, mint hinné.

További szép estét kívánok:

S.

:)

2016. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!