Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bekerulok egyetemre igaz?

Bekerulok egyetemre igaz?

Figyelt kérdés

Tanitoi szakra jelentkeztem, viszont talalkoztam azokkal akik szinten oda, erre a szakra jelentkeznek es hat

..teljesen lesokkoltam.

Az osszes emelt erettsegizik,vagy okjs vagy nyelvvizsgaja van.

En nem emeltezem semmibol mivel ezt jeloltem meg elsokent es hat azt gondoltam, hogy ide nem kell emelt. Nyelvvizsgam is vagy meg lesz majusban vagy nem. Szerintetek felvesznek?

Eddig alapponthataros volt ez a szak tehat 280. De iden felvihetik 320 korulire is igaz?

Ha ennyi okossag jelentkezik ide....

Felek...

19/L


2016. febr. 29. 08:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Hozzateszem, hogy ide nem is kell emelt erre a szakra. Nem is ertem, hogy ok miert emelteznek akkor...

Rossz ez az egesz.

Vagy lehet csak nagyitottak? Mert nekem mondtak ezt is..

2016. febr. 29. 08:02
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja! Es majdnem mind ELSOKENT jelolte meg ezt a szakot....
2016. febr. 29. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

"felvihetik"


Senki nem visz fel semmit sehova, a jelentkezőktől függően automatikusan van ponthatárhúzás.

Az emberek pedig azért emelteznek, hogy több pontjuk legyen, nem gondoltad volna, mi? Vagy azért, mert másodikként jelöltek olyat, ahová kell. Megjegyzem, aki egy darab emelt érettségit sem tud produkálni, az nem biztos, hogy való tanítói pályára, de úgy egyáltalán a felsőoktatásba sem.

Ilyen fogalmazással ("okosság", stb.) meg pláne. 320 pont az két 80%-os érettségi, annak a megütése körülbelül egy közepesen értelmi fogyatékostól lenne elvárható, 3 nap tanulással. Nyelvvizsga dettó, anélkül úgy sem fogsz diplomát kapni, aki a mai rendszerben 10+ év tanulás után egy középfokot nem képes 60%-ra összevakarni, az tényleg nem való semmiféle felsőoktatási rendszerbe, és ezt nem azért mondom, mert bunkó vagyok, hanem mert ez az igazság.

2016. febr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy pár ember emeltezik az egy dolog, az én szakomra se kellett olyan sok pont emelt nélkül is meglehetett volna(360 pont), de gondoltam ott a töri ami érdekel, szabaidomben is olvasgatok ezzel kapcsolatban, és a jegyeim is nagyon jók voltak. Úgy gondoltam, hülye lennék nem emeltezni plusz 50 pontért, aztán így szépen meg is ütöttem a ponthatart, úgy hogy a kozepekre nem nagyon erőltettem meg magam. Ha valamiből jó vagy, és érdekel, egy emeltet nem nagy dolog megcsinalni. De amúgy tanitora rengetegen jelentkeznek, most az hogy pár ilyen emberrel találkozol az egy dolog, szerintem a ponthatar nem sokat fog emelkedni 280rol, aki nagyon jó képességű nem ide fog jelentkezni, ha mégis akkor még nagyon elkotelezett ezzel kapcsolatban. Szerintem ha 330-40 pontot osszeszedsz, ami nem nehéz, akkor tuti benn vagy. De lehet a végén 300 is elég lesz.
2016. febr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Akkor féljél, vagy inkább tanulj. Én két éve 440 ponttal mentem oda, ahová 276 lett a ponthatár. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, amikor valószínűleg alig jelentkeznek oda, és talán a helyeket sem töltik fel.

És nagyon jól teszik, hogy minél több pontot szereznek, mert ha félév után rájönnek, hogy se a szakma, se a képzés nem nekik való, mehetnek máshova.

2016. febr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!