Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak töri írásbeli...

Hogyan tanuljak töri írásbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Nem tudok semmit a szó szoros értelmében, négy éven keresztül nem tanultam mert utálom a törit. a 4 könyv közül melyikek a legfontosabbak, melyikből vana legtöbb kérdés általában? Hogyan tanuljak hogy meg legyen a 3as? Az a baj nincs sok időm rá mert van amiből emeltezek is.

2016. febr. 29. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az atlaszt megfeleloen tudod hasznalni, akkor annak a segitsegevel 3asra meg tudod irni. Felteve persze hogy meg mindig lehet nalad tortenelmi atlasz:)


Ha nem akkor nincs mese, nekik kell ugrani es az egyetemes tortenelmet legalabb osszefuggeseiben megismerni.

2016. febr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tanuld meg előre a szóbeli tételeket. nekem pl olyan nagy szerencsém volt,hogy a szóbeli tételek alapján meg tudtam írni az összes esszét .

a többi feladatot meg atlasz és források segítségével megírod.de ott is jól jöhet a tételek ismerete!

mert gondolom a klasszikus témák lesznek tételek nektek is. az meg tényleg nagy eséllyel van esszében is.

2016. febr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%

Az, hogy azért nem tanultál négy éven keresztül, mert nem utálod a történelmet, nem indok. Amikor iskolába jár az ember, akkor azt kell megtanulni, ami benne van a tananyagban, tehát ez nem kívánságműsor. Saját magadnak köszönheted hogy ilyen helyzetbe kerültél. Ha tényleg semmit nem tudsz akkor, valószínűséggel karó lesz a dologból.


De ez kizárt, hiszen négy éven keresztül - remélhetőleg - végig ott ültél az órákon, tehát valamennyi ismeret csak ragadt rád. Szépen kezd el olvasgatni a régi könyveidet, füzeteidet, akkor majd eszedbe jutnak bizonyos dátumok, történelmi személyek.


Sok sikert.

2016. febr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0 tanulással, atlasszal simán össze lehet hozni a 2-t, de ha még a szóbeli tételeket is megtanulok, fontosabb évszámokat, meg még pár fontosabb dolgot a 4es is simán meglehet.
2016. febr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Google->írásbeli tétel címek bepötyögése-> tétel kinyomtatása. Egyszerű..Elolvasgatod, atlaszba megnézed mi van benne és kész. Egy hét alatt meglehet tanulni kb 10 tételt, de azt már nagyon jól. Én is ezt csinálom, mivel mi még el sem kezdtünk ismételni, így gondoltam kicsit előrehaladok,mert sosem fogok végezni. Sok sikert!
2016. febr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!