Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek a helyemben?

Ti hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Utolsó éves Msc-s hallgató vagyok. Már évek óta ezt a félévet vártam, de januárban összedőlt bennem minden. Anyukámnál végső stádiumú rákot diagnosztizáltak, egyedül élek vele, így egyből hazaköltöztem és egyéni tanrend keretein belül kezdtem el a félévem. Igaz sok órám nincs, de így, hogy nem jártam be órákra, azokat a vizsgákat sem lesz egyszerű teljesíteni. Mindemellett a diplomamunkát 2 hónapon belül le kellene adnom, és bár nagyon jól haladtam decemberig, januárban teljesen elcsúsztam az egésszel. Hamarosan jön az államvizsga is, amire nem 2 hetet kellene tanulni. De ilyen körülmények között szörnyen nehéz.

S tanácstalan lettem...a kisebb vizsgáimat mindenképpen meg akarom csinálni, hogy az abszolutórium meglegyen. De az államvizsga és a szakdoga kérdés ennél nehezebb. Ti hogyan döntenétek ebben az esetben?



2016. márc. 8. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy alakul édesanyád állapota, és hogyan haladsz a diplomamunkával. Mondjuk nekünk az utolsó félévben is volt szigorlat, meg az utolsó előtti félévben is, azok mellett az államvizsgára szinte már nem is kellett külön tanulni. Tehát a helyedben elsősorban az alapján döntenék, hogy adott körülmények között el tudok-e készülni a diplomámmal.
2016. márc. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben én anyukámra és a vizsgáimra koncentrálnék.. az államvizsgát pedig a szakdogával együtt a következő lehetséges időpontra tolnám.. nem ezen a féléven fog múlni a boldogulásod.. de anyukádnak most kellesz...
2016. márc. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!