Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Nem tudok dönteni!!?

Segítség! Nem tudok dönteni!!?

Figyelt kérdés
Sziasztok!!...Nem tudok dönteni a tovább tanulás céljából..Hát...Most ELVÜLEG Budapestre mennék tovább tanulni....DE.....Apa azt mondta hogy:,,Ott nagyon nehéz lesz a kollégiumban,mert ott magamról kell gondoskodnom és nem lesznek mellettem ,meg amúgy is nagyon nehezek ott az iskolák''.........És most nem tudok dönteni hogy Pestre mennyek vagy maradjak itt vidéken tovább tanulni,mert itt is van 2 iskola egy Gimi és egy Szakközép,Akkor a Szakközépbe mennék,mert a Gimibe nem vagyok elég jó.........De a Szakközépben meg nincs olyan szakma amit tanulnék.......Húúúúúúúúúúúú
2016. márc. 9. 15:47
 1/1 Shamash válasza:

Háát, azt mondják, hogy mindig a nehezebb út a helyes. Hogy ez igaz-e, azt döntse el mindenki maga.


Én a Te helyedben mindenképpen azt választanám, amit szeretnék. Ha van olyan szakma, amit igazán szeretnél tanulni, és a legközelebb ilyen suli Budapesten van, akkor menj oda.

Az sem baj, ha magadról kell gondoskodnod. Hidd el, hamar belejössz. Mire befejezed a sulit, már annyi tapasztalattal fogsz rendelkezni, hogy nem fogsz többé megijedni semmilyen helyzettől.

A fontos, hogy mindig kérdezz, ha valamit nem tudsz!


Ám ha neked a szülők közelsége a fontos, és félsz még nekivágni a nagyvárosnak, a nyüzsgésnek, akkor sincs semmi baj. Akkor alkalmazkodj a lehetőségekhez, és maradj otthon még 4 évig. Utána úgyis ki kell repülnöd a fészekből!

2016. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!