Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia és biológia...

Emelt kémia és biológia érettségi? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a két tantárgyat. Ezért gyógyszerészetire szeretnék menni,viszont még csak 9.osztályos vagyok.Viszont Csak középszinten tanulom a kettőt. Arra gondoltam, hogy a nyári szünetekben tanulok emeltet. Milyen könyveket és segítséget tudtok linkelni nekem, ha nem baj. Köszönöm! 15f

2016. márc. 13. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Biológiából a Berend - Szerényi-féle sorozat talán a legrészletesebb (legtöbben viszont a Mozaikból tanulnak).

Kémiából szintén a Mozaik a legelterjedtebb, de a Villányi-féle, kifejezetten az érettségire felkészítő köteteket és az általa összeállított Ötösöm lesz kémiából című példatárat is sokan használják.

Ezek mellett rengeteg különböző tesztkönyv van. A Mozaiknak is van tárgyanként egy-egy érettségire felkészítő tesztkönyve, biológiából van egy Szerényi-féle átfogó biológia tesztkönyv, kémiából szintén Villányinak vannak tesztkönyvei. Meg ezer más:S

Amiket én a legjobban szeretek:

- Biológia: Mozaikos + Berend-féle kiegészítéssekkel (a Mozaikos érettségi összefoglaló viszont nekem valahogy nem jön be) Szerényi tesztkönyve.

- Kémia: Mozaikos érettségire előkészítő kötet (itt meg nekem az évfolyamokra bontott változat nem jön be valamiért) + Villányitól minden.

Ha még csak 9-es vagy, akkor 11-től még jelentkezhetsz fakultációkra, ha a te iskoládban nincs ilyen, esetleg másik iskola fakultációjára is "bekéredzkedhetsz", ha az órarendedbe belefér (igazgatóval kell megbeszélni). Vagy megkéreted az iskolai tanárodat, hogy adjon plusz irodalmat és feladatokat akár a nyárra is (általában szívesen segítenek ilyesmiben). És / vagy járhatsz majd előkészítőre.

2016. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én biológiára ebből készülök:

Dr. Fazekas György, Dr. Szerényi Gábor - Biológia 1,2.

Nagy Etele - Kidolgozott biológia követelmény (ismétlésnek)

130 tétel biológiából(szóbelire)

Biológia érettségi 2(szóbelire)

Biológia érettségi 3(írásbelire és szóbelire)

Szerényi Gábor - Nagy biológia feladatgyűjtemény (nagy zöld fgy.)


Kémia:

Villányi Attila - Kémia a kétszintű érettségire

Mozaik kiadó - Kémia 11-12 összefoglaló

Mozaik kiadó - Kémia 11-12 feladatgyűjtemény

Villányi Attila - Ötösöm lesz kémiából (számítási feladatokhoz)

+ meg vannak kidolgozva a szóbeli kisérletek.


Illetve mindkét tárgyból végig fogom csinálni az összes eddigi emelt érettségit, és ha marad idő ,akkor az OKTV-feladatokba is belenézek. =)

2016. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!