Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyat válasszam...

Melyik tantárgyat válasszam ötödiknek érettséginél?

Figyelt kérdés
Emeltezni szeretnék magyarból és töriből, de kell egy választott, 5. tantárgy is, de nem tudom mi legyen az. Két emelt mellett egy olyat szeretnék, ami viszonylag könnyű, ezért második nyelv kilőve, reál tantárgyakból meg nem vagyok erős. Médián és etikán gondolkodtam, de nem tudom, melyik érné meg jobban. Szerintetek? Esetleges tapasztalatok?
2016. márc. 21. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Társadalomismeret?
2016. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Földrajz
2016. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt hogy érted, hogy megéri?

Az etika könnyű, mert előre meg lehet írni, és a szóbeli csak beszélgetés, rizsázás (projektvédés és esetelemzés).

2016. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A társadalomismeret az etikával együtt van, ha jól tudom, a földrajz miatt pedig faktra kellene járnom, de harmadikként nem mehetek, és már járok magyarra és törire.

Azt, hogy "megéri", valahogy úgy gondoltam, hogy jobb lehet belőle kapni, könnyebb, ilyesmi. De így visszaolvasva lehet, hogy nem ez volt a legjobb kifejezés rá.. :D

2016. márc. 22. 17:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Az etika nem társadalomismerettel van, hanem EMBERismeret és etika a tárgy neve.
2016. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem, részben mindkettőnknek igaza van.

Ember- és társadalomismeret, etika a rendes megnevezése. :)

2016. márc. 23. 14:04
 7/8 A kérdező kommentje:
De valóban van Emberismeret és etika is, elnézést.:)
2016. márc. 23. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Rajz
2019. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!