Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológiát szeretnék...

Pszichológiát szeretnék tanulni, mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, aki már pszichológus, vagy egyetemre jár. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen nehéz, illetve hogy tudok vele elhelyezkedni. Könnyen? Még csak 15 éves vagyok, de tudom hogy ezzel szeretnék foglalkozni, ilyen módon szeretnék segíteni az embereken. Elkezdtem olvasni Atkinson könyvét is. Légyszi meséljetek a szakról.:)

2016. márc. 28. 00:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! nekem egy jó ismerősöm végezte el, úgyhogy csak onnan tudok mesélni.

Ha csak a bsc-t végzed el, az oklevélben csak annyi van, hogy viselkedéselemző. Az msc-t el kell végezned, hogy pszichológus legyél, ami +2 év. Ő msc-re nem került be, a viselkedéselemző végzettséggel meg nem nagyon talált munkát. Viszont a pszichológus nem keres rosszul. Egy magánpraxisban meg aztán végképp. Sajnos a mai társadalomban egyre több ember veszi igénybe az ilyen ellátást. Tehát pénz az van benne, de csak az msc után. Neki ez nem jött össze, most jelentkezik újra, de azt a kimaradt egy évet se a szakmában kezdte el, hanem elment pultosnak. Amúgy elvileg bekerülni nehezebb mint elvégezni.

2016. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!