Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért megy ennyi fial olyan...

Miért megy ennyi fial olyan szakra amivel nem lehet elhelyezkedni? Töri szak, jogász közgazdász bölcsész stb

Figyelt kérdés
Csak figyelem sok fiatal megy ilyen szakokra, amikor ennek utána kérdeztem ezekkel tényleg szinte lehetetlen elhelyezkedni. Inkább mennének mérnök szakokra vagy kitanulnának egy jó szakmát.
2016. márc. 28. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Jogász,közgazdász szakokkal mi bajod van???

Egy egyszerű hivatali ügyintézőnek is szinte elvárás a jogi végzettség!

2016. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

igazából én mérnöknek tanulok, úgyhogy lehet kicsit nevetségesnek fog tűnni a válaszom..

de szerintem egyenesen szánalmas,hogy mindenki azt mondja, hogy menj el mérnöknek meg orvosnak, mert azon kívül az összes egyetemi szak lótúrót sem ér.. pedig nem így van..

ugyanúgy szükség van btk-sokra is.. meg a többi karon végzettre.

bár az igaz,hogy van amiből többen végeznek, mint ahány munkahely vár rájuk. de ettől még nem mondanám, hogy nem lehet velük elhelyezkedni.mert el lehet, csak nem mindenki fog tudni.

van akit tényleg érdekel az adott szak és kiemelkedően jó belőle. az ilyenek nem hiszem,hogy nem találnának munkát.

csak hát sajnos van egy nagy réteg(minden szakon) aki csak úgy ott van, nem is igazán érdekli ,hogy mit tanul.melegszik még pár évig a suliban, aztán majd lesz valami..én inkább az ilyeneket ítélem el.

nálunk is van aki már az elejétől fogva utálja a matekot meg a többi reál tárgyat. de azért eljön mérnök szakra. szerintem az ilyenekből nem is lesz olyan jó szakember. én az ilyeneket szűrném ki, akkor máris több állás lenne azoknak, akik tényleg arra a pályára valók.

2016. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez kb.olyan,mint 30-40 éve a tanár szak.

Akkor tanárnak lenni nagy megbecsülést vont maga után,ma meg...

2016. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Vannak, akiknek nem fekszenek a műszaki-természettudományos pályák és fel sem vennék őket oda gyenge teljesítményük okán. De korlátozott is az ilyen tanulmányokra felehetők száma, mert itt komoly labor/műhelygyakorlatok vannak, amire nincsenek korlátlan befogadóképességű intézmények. Sok esetben meg nem is az elhelyezkedési lehetőség a meghatározó, hanem az, hogy mit kezdjen magával egy 18 éves érettségizett fiatal, legfeljebb a mekibe veszik fel mosogatni, de többnyire oda nem megy el.
2016. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha holnaptól mindenki mérnöknek jelentkezne meg orvosnak, akkor meg az lenne a baj. Most abban mi lenne a jó, ha boldog boldogtalan jelentkezne orvosira, mert azt mondták, h azzal tuti lesz munkahelyük, kb. 15 év alatt el is végeznék bukdácsolva 2-essel és ők műtenék a vakbelet meg fúrnák a fogunkat. Én ennek tuti nem örülnék.


Hagyjuk már meg mindenkinek a jogot ahhoz, h azt tanulhasson, amit akar. Semmi értelme belekényszeríteni valakit egy szakmába, amit szívből utál, érzéke sincs hozzá.


Na meg aztán sose tudni, h a ma sztárolt szakmák sorsa mi lesz 5-6 év múlva. Ha holnaptól tömegek jelentkeznek villamosmérnöknek és 4 év múlva tömegek végeznek villamosmérnökként, akkor az se lesz jól fizetett szakma.

2016. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
95%

Apának ügyvédi irodája van.

Tatának szintén.

A nagybátyám ügyész.

Szóval nem gondolom, hogyha elvégzem a jogot, esélyem sem lesz elhelyezkedni.

2016. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem valami szép kérdés. Nem mindenki reál beállítottságú, hogy informatikus, mérnök legyen. Én nem biztos, hogy mernék házat építtetni egy kettes diplomás mérnökkel, aki legalább kétszer újra kezdte. Orvos sem lehet mindenki. Nemcsak szorgalom kell hozzá, de igen erős gyomor is. Nem értem mi baj a bölcsészekkel mindig. Szerintem egy kínai vagy ilyesmi szak nem nevezhető büfének. Meg lehet próbálni. Meg egy hétvége alatt elvégezni a jogot is, mint szokták mondani. Szakmával Magyarországon nem lehet jól megélni. A legtöbbel legalábbis.
2016. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Most vagyok végzős, szóval én is látom nagyjából, hogy ki milyen szakra jelentkezett.

Szerintem 2 okból jelentkeznek efféle szakokra a diákok: nem igazán akarják még tudni, hogy mik szeretnének lenni (én is december körül döntöttem el, hogy az szeretnék lenni, ami), a másik pedig, hogy olyan magasak a ponthatárok már mindenhol, hogy inkább jelölik például a btk-s szakokat, mert oda viszonylag "könnyű" bekerülni.

Ettől függetlenül én már most nagyon várom, hogy bekerüljek a választott szakomra, engem nagyon érdekel, de hatalmas a túljelentkezés, és az osztályomból is minimum 5-en jelölték meg, csak mert nem tudták máshova beadni a jelentkezést, nem érdekelte őket más, de ez sem igazán, vésztartaléknak jó, de ide is elég magas a ponthatár.

Egyébként szerintem ha valakit nagyon érdekel a választott szakja, és igazán elmélyül benne, kihasznál minden lehetőséget tapasztalatszerzésre, az igenis el fog tudni helyezkedni, mivel építi a kapcsolatait, gyakorlatot szerez, és mások is ajánlani fogják, mert látják, hogy tényleg tehetséges abban, amit csinál.

2016. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
az en osztal?yom 80%a kozgazt vegzett..en is azt hittem tomegszakma. most mindnek van allasa es dupla annyit keres mint en...a kozgazt jogaszt ne sorold ertelmetlen szakmak koze. a bolcsesz es tarsait en se ertem
2016. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
88%

azzal kezdem, h a bölcsész nem szak, hanem kar, szak maximum a szabad bölcsészet lenne.


Én bölcsész vagyok, szociális munkás. Megnéznélek, hogy pl. mit kezdenének a magadhoz hasonlók szocmunkások nélkül... ja, hogy valószínű azt sem tudod, mit csinálunk...


ne szólj le úgy senkit, és senkinek a végzettségét, hogy nem tudod a valóságban, mi van a háttérben (nálunk pl. mentálhigiéné (guglizz rá ;) ), pszichológia, jog, gyermekvédelem, addiktológia... )

2016. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!