Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy pedagógus diplomának...

Egy pedagógus diplomának akkor is van úgymond értelme, ha valaki nem szeretne a szakmájában elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy sokszor hallom azt,hogy mindegy milyen,csak diploma legyen... Amiről tudom,hogy sok mindenkinek megvan a véleménye,többek között,nekem is. De azért ugye vannak olyan diplomák,amikkel több területen is el lehet helyezkedni. A pedagógus diplomát,nem feltétlenül gondolnám ilyennek,de jól jöhet-e ez még valahol,egy állásinterjún mondjuk lehet-e egy plusz csak az magában,hogy van diplomád(akár ilyen) Bocs,ha hülyén fogalmaztam,előre is köszönöm!
2016. márc. 31. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem olyan diplomát csinálsz ami érdekel?

Szerintem konkrétan egy előnye van, ami közelít a nullához; megpályázol egy középfokú végzettséget igénylő állást (mert ugye szakirányú felsőfokú végzettség nélkül olyat nem tudsz aminek ez feltétele), behívnak interjúztatni és ha alapvetően nem vagy idióta akkor egy enyhe plusz, hogy vagy annyira értelmes, hogy egy diplomát meg tudtál csinálni. Persze ettől nem fognak többet fizetni. (esetleg más HR-es rácsaphat, hogy minek tanultál olyat aminek semmi haszna számodra és sose volt célod tanítani).


Szóval összességében nem éri meg elbaszni 4-5 évet az életedből, amikor eltölthetnéd hasznosan is, pláne a fiatalkorodat, amikor megalapozhatod a karriered

2016. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Mindegy milyen, csak diploma legyen." Ez igaz azokra a -többségében közigazgatásban lévő- állásokra, ahol a végzettség szintje számít, nem feltétlenül a szakmai hozzáértés. Maximum a szakoktól függ, hogy merre tudsz még menni. Ez a fenti "csak diploma legyen" addig volt érvényes a pedagógusképzésre, amíg nem hozták be az osztott képzéseket, mert így akinek csak egy diplomára van szüksége, nem fog 5-6 évig szívni az egyetemen azért, hogy tanár legyen, inkább fele annyi idő alatt elvégez bármilyen alapképzést.
2016. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2, ez a közigazgatásra sem igaz már, vagy legalábbis nagyrészt nem. Ha nem szakirányos a végzettség akkor sok esetben nem veszik figyelembe a bérmegállapításnál
2016. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat!

Megmondom őszintén,hogy ez csak 3 éves képzés,csecsemő és kisgyermeknevelőnek tanulok. Csak mostantól számít ez pedagógus végzettségnek,eddig nem volt az.Már csak 1 évem van hátra.Tudom,hülyeség lenne most otthagyni,de szinte biztos vagyok benne,hogy soha nem szeretnék ebben dolgozni. Ráadásul,még szakmailag sem érzem magamat ebben jónak,egyszerűen ,nem nekem való.Így még átmenetileg sem tudom,mennyire tudnám ezt csinálni,de ez nem is az a típusú munka,szerintem.

Az a "baj" ,hogy engem a művészetek érdekelnek,de nem tudom,azokból mennyire tudnék megélni...

2016. márc. 31. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!