Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám egy kicsit lesz@rn...

Hogy tudnám egy kicsit lesz@rni a sulit meg a jegyeimet?

Figyelt kérdés

Sokan mondták már, hogy túl komolyan veszem a sulit. Ez sajnos tényleg így van, mindig rengeteget tanulok, mert megijedek és bűntudatom lesz, ha nem tanulok, még akkor is, ha valami jelentéktelen dologról van szó, mint a kémia meg a földrajz. Ez részben azért van, mert az osztályom nagyon stréber, csak a jegy számít, ha négyest kapsz, béna vagy, ha hármast, életképtelen... Viszont közben kevés dolog van a világon, amit jobban gyűlölök a tanulásnál... leginkább a gimiseket kérdezem, hogy érhetném el, hogy ne vegyem ilyen komolyan?

Aki csak azért írna, hogy megmondja, hogy bezzeg az ő idejében így meg úgy, hálásak voltak, hogy iskolába járhatnak, az inkább ne is írjon.



2016. ápr. 7. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Hidd el jobb ha komolyan veszed...
2016. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem baj az ha komolyan veszed , kivéve ha 8.os vagy és túl vagy a felvételi akkor lazíts egy kicsit mert második félév sehova nem számít :D



Egy 8.os aki kitünőről rontott 3asra.

2016. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Emberek értem én, hogy jó, ha komolyan veszem, de már a szüleim is, akik diplomás emberek, azt mondják, hogy túlságosan ráparáztam. Túl maximalista vagyok, és ez így nem jó. Senkinek nincs valami használható tippje?
2016. ápr. 8. 22:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is maximalista vagyok. Gondolom, még 1./2. évben vagytok. Nyugi, utána nehezebb lesz és akarás nélkül is lazábban veszitek, mikor kiderül, melyik tárgyak nem érdekelnek. Nyilván nem feltétlenül 2-es szinten kell őket tanulni, de olyankor már érdemes ráerősíteni azokra, amik érdekelnek és tovább akarsz esetleg velük tanulni (pl mondjuk matek, fizika), és ha te és a pl biológia két külön világ vagytok, akkor abba nem kell annyi energiát fektetni.

Jobb, ha komolyan veszed egyébként... Nálunk volt, aki az 5 évre végig tett egy nagyot, és most félő, hogy nem tud eljönni érettségizni, mert megbuktatják xy tantárgyból, pedig amúgy egy értelmes, okos gyerek lenne, csak túl laza.

2016. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja nem fejeztem be, az "én is maximalista vagyok" kezdésből és a végén az osztálytársaim kínlódásából azt akartam kihozni, hogy a maximalistaságnak most látom az eredményét, hogy írom a 90% körüli érettségiket, mert én tanultam az elmúlt években.. Ők meg a 25%-ot alig tudják elérni.:/
2016. ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló gondjaim voltak, de már 5. osztályban. Bűntudatom volt ha nem írtam meg még otthon a házitmasnapra, reggel 6:00-kor is felkeltem tanulni és hasonlók. Ne félj előbb-utóbb megúnod te is az iskolát meg a tanulást is és ellazulsz (csal nehogy túlságosan ellazulj). Nincs értelme ezt siettetni.
2016. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!